Koszty budowy basenu w ogrodzie

Koszty budowy basenu w ogrodzie

21 maja 2020 Ogród i rolnictwo 0

Któż by nie chciał mieć w ogrodzie miejsca na relaks i odpoczynek. Chyba każdy, kto tylko ma na to trochę wolnej przestrzeni  i może sobie pozwolić na dodatkowy wydatek. Na pewno każdy chciałby mieć basen ogrodowy wraz z taką strefą relaksu w postaci leżaków, hamaka czy jacuzzi. Możliwości jest wiele w tym zakresie. Tak naprawdę koszt zrobienia sobie takiego miejsca wypoczynku jest porównywalny do kosztów porządnych wakacji za granicą dla trzyosobowej rodziny. Basen można wybudować albo kupić gotowy w jednej z dostępnych form.

Budowę trzeba zlecić specjalistom

budowa basenu w ogrodzieJeśli ktoś zdecydował się na stworzenie sobie przydomowego kąpieliska to trzeba zacząć od tego, że można to zrobić na kilka różnych sposobów. Najczęściej jednak i tak konieczne będą prace budowlane. Jeśli chcemy sobie sprawić naprawdę duży basen to nawet ten gotowy trzeba obsadzić na solidnej podstawie wylanej betonem. Kupno gotowego basenu na stelażu jest rozwiązaniem ekonomicznym, ale o wiele bardziej wymagającym jeśli chodzi o późniejsze użytkowanie i eksploatację. Basen na stelażu rozkłada się na zimę, a do tego trzeba rozmontowywać wszystkie urządzenia służące do dbania o czystość wody. Rozwiązaniem najlepszym w tym zakresie jest po prostu budowa basenu w ogrodzie. W tym celu potrzeba tylko znaleźć profesjonalną firmę, która się tym zajmie. To musi być firma, która zawodowo zajmuje się budowaniem basenów dla klientów indywidualnych czy dla hoteli. Na pewno taka firma może nam zagwarantować, że takie domowe kąpielisko będzie wyglądać i działać tak jak sobie tego życzymy. W każdym razie jeśli chodzi o koszty to basen budowany o powierzchni około dwudziestu metrów kwadratowych może kosztować kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od projektu, kształtu i urządzeń, które będą odpowiedzialne za utrzymanie go w czystości. Pamiętajmy też, że wymiana wody w takim basenie to całkiem duża operacja logistyczna. Trzeba mieć odpowiednią pompę, która wyciągnie wodę z basenu, ale w basenach budowanych taką wymianę wody robi się raz na rok.

Zamiast wylotu na zagraniczne wakacje można sobie zrobić basen przy domu i korzystać z uroków lata nie ruszając się z własnego podwórka. Do budowania basenu najlepiej jest wynająć wyspecjalizowaną w tym firmę. Rozwiązaniem innym niż budowanie może być kupienie gotowego basenu na stelażu. To się jednak wiąże ze sporą ilością dodatkowych zajęć związanych z eksploatacją takiego basenu. Wybudowany basen to jest już coś co się nigdy nie zepsuje i będziemy mieć to na zawsze na wyciągnięcie ręki.