Kontener na gruz czysty czy zmieszany?

Kontener na gruz czysty czy zmieszany?

5 marca 2019 Usługi / Produkcja 0

 

Kiedy chcemy pozbyć się gruzu, to musimy zamówić specjalne kontenery, do których możemy składować takie odpady. Wyrzucanie gruzu tak po prostu na śmietnik wraz ze śmieciami komunalnymi jest nielegalne. Żeby legalnie pozbywać się takich odpadów, powinniśmy zamówić specjalne kontenery i przed wynajęciem powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą firmy, która oferuje takie usługi. Będziemy musieli zdecydować czy potrzebujemy kontenera na czystej gruz, czy też na gruz zmieszany albo na odpady budowlane i poremontowe.

Jaki kontener na gruz najlepiej wynająć?

wywóz gruzu krakówOczywiście jak najmniej zapłacimy za wynajem kontenera na gruz czysty. Jednak musimy pamiętać, że do takiego pojemnika musimy wyrzucać tylko i wyłącznie ściśle określone odpady. W takich kontenerach mogą znaleźć się odpady takie jak gruzu betonowych oraz ceglany, a także zmieszany z niewielką ilością ziemi lub piasku albo glazury. Czysty gruz będzie nas najmniej kosztował za odbiór, ale musimy pamiętać o tym, że nieprawidłowa selekcja odpadów będzie równa się z odmową odebrania kontenera albo z większą opłatę za jego wywiezienie. Na polskim rynku znajdziemy również firm które oferują wywóz gruzu zmieszanego. Jest to nieco droższa usługa, ale możemy tam pozbyć się gruzu ceglanego i betonowego, a także kamieni lub dachówki albo nawet tynków z niewielką domieszką ceramiki. Mogą również znaleźć się tam elementy złomu, a także tworzywa sztucznego lub profili metalowych. Zawsze przed przystąpieniem do prac remontowych powinniśmy już zastanowić się, która firma oferuje profesjonalne wywóz gruzu Kraków to miasto, gdzie możemy wybrać firmę oferującą wywóz odpadów budowlanych, a także poremontowych oraz śmieci i innych nieczystości. Do takich kontenerów nie możemy również wyrzucać odpadów niebezpiecznych takich jak wełna mineralna, czy świetlówki albo inne chemikalia. Nie możemy do takich kontenerów wyrzucać również odpadów łatwopalnych takich jak oleje czy azbest lub papa. Firmy oferujące wynajem kontenerów na gruz zakazują również wyrzucania do gruzu odpadów budowlanych ze szczątkami roślin oraz krzewami, a także gałęziami.

Zawsze podczas remontu naszego mieszkania lub biura firmy powinniśmy wcześniej zastanowić się nad wynajęciem odpowiedniego kontenera, lub worków na odpady budowlane. Wszystko zależy od tego, jak duży remont wykonujemy, ponieważ w niektórych sytuacjach wystarczy na wynajęcie kilku worków na gruz. Oczywiście możemy również całe odpady składować na terenie naszej posesji, a następnie wezwać firmę, która wywiezie wszystkie odpady i dodatkowo posprząta teren.