Kompletne szkolenie dla księgowych

Kompletne szkolenie dla księgowych

29 listopada 2019 Finanse / Prawo 0

Osoby, które chcą pracować w księgowości, powinny przede wszystkim skończyć studia wyższe na kierunku Rachunkowość i Podatki, gdyż jest to podstawa. Prawie każdy pracodawca będzie od kandydata wymagał ich skończenia, ponieważ pozwalają one posiąść podstawową wiedzę. Kolejnym etapem jest zdobycie praktyki i doświadczenia, które umożliwi znalezienie pracy w jakimkolwiek biurze rachunkowym. 

Kto bierze udział w szkoleniach dla księgowych? 

polecane szkolenia dla księgowychPraca w tym zawodzie nie jest prosta, ponieważ wymaga ciągłego podnoszenia swoich umiejętności i poszerzania wiedzy. Nauka w zawodzie księgowego nie kończy na uzyskaniu tytułu magistra, ponieważ każdy nowy rok przynosi wiele zmian w podatkach i obowiązkach jakie musi spełniać księgowa. W związku z tym wielu aktywnych zawodowo księgowych przynajmniej raz w roku bierze udział w szkoleniach związanych z konkretnym zagadnieniem. Polecane szkolenia dla księgowych obejmują bardzo szeroki zakres wiedzy, dlatego też są podzielone tematycznie. Najczęściej obejmują poszczególny rodzaj podatków, sposobu prowadzenia rozliczeń, czy wypełniania deklaracji. Szkolenia są tez prowadzone, kiedy zmianie ulegają wysokości podatków i opłat, które posiadają wiele wyjątków i wykluczeń. W przypadku księgowych, szkolenia obejmują też sposób rozliczania delegacji pracowników, sporządzania przepływów finansowych, czy wykonywania bilansów otwarcia i zamknięcia z uwzględnieniem podatków PIT i CIT. Poziom szkoleń jest podzielony na podstawowy dla osób początkujących, które dopiero wkraczają w świat rachunkowości i na poziom zaawansowany dla zawodowych księgowych. Z takich szkoleń korzystają osoby prywatne, które chcą zdobyć niezbędną wiedzę do pracy w księgowości, lub pracownicy biur rachunkowych, lub kancelarii podatkowych. Szkolenia mogą być realizowane w formie zamkniętej, czyli dla określonej liczny osób z indywidualnie wyznaczonym zakresem tematycznym. lub otwarte dla każdej chętnej osoby. Ceny szkoleń są zależne od ich rodzaju, długości i poruszanych zagadnień. 

Szkolenia są podzielone na część teoretyczną, gdzie uczestnicy są zapoznawani z wiedzą tematyczną oraz z części praktycznej, czyli ćwiczeń, które najlepiej utrwalają i sprawdzają zdobytą wiedzę. Najczęściej uczestnikami takich szkoleń są aktywni księgowi, ponieważ uzyskują oni na nich rzetelną wiedzę na temat zmian w przepisach i podatkach, jakie mają niebawem wejść w życie. Z tego względu najwięcej szkoleń jest realizowanych pod koniec roku kalendarzowego, ponieważ z dniem pierwszego stycznia nowego roku, zaczynają obowiązywać nowe zasady.