Kiedy najlepiej wymieniać opony na zimowe?

Kiedy najlepiej wymieniać opony na zimowe?

1 listopada 2019 Motoryzacja i Transport 0

Opony wymieniamy zazwyczaj dwa razy do roku. Mniej więcej na wiosnę i mniej więcej na jesieni. Termin wymiany opon każdy wybiera sobie samemu, ale najlepiej zrobić to zanim pogoda spełni pewne warunki. Letnie opony powinno się założyć zanim temperatura powietrza przekroczy piętnaście stopni Celsjusza. Zimowe najlepiej założyć tuż po pojawieniu się porannych przymrozków. Może to być październik a może być i listopad. Wszystko zależy od tego jak wygląda w danym okresie pogoda i jakie są jej prognozy.

Zimowe opony można założyć w październiku

tania wymiana opon w opoluJeśli chcemy wyprzedzić minusowe temperatury to zimowe opony możemy założyć już w październiku. Jest to jeszcze czas kiedy w zakładach wulkanizacyjnych nie ma dużego ruchu. Większość kierowców z wymianą opon czeka na ostatnią chwilę. Dlatego październik jest dobrym miesiącem na wymianę opon z kilku powodów. Po pierwsze – mamy największe szanse na to, że nie zaskoczą nas poranne przymrozki. Są one niebezpieczne szczególnie dla tych, którzy jeżdżą samochodem w nocy i we wczesnych godzinach porannych. Po drugie – możemy być pewni, że w tym czasie do wymiany opon nie będzie jeszcze kolejek. Niektóre zakłady wulkanizacyjne oferują promocje cenowe i dzięki temu w październiku możliwa jest tania wymiana opon w Opolu czy w innych dużych miastach. Takie promocje mają na celu przyciągnięcie klientów w październiku, żeby trochę mniej było ich w listopadzie. Bo zazwyczaj jest tak, że zakłady wulkanizacyjne w listopadzie przeżywają istne oblężenie. Chcąc wymienić opony komfortowo i bez denerwowania się kolejkami warto wybrać warsztat, w którym zapisują na konkretne godziny. W takich warsztatach wymiana opon idzie sprawnie, a klienci nie muszą się stresować czekaniem w kolejce. I jak to najczęściej bywa na październik zapiszemy się bez żadnych problemów i na krótki termin. Jeśli będziemy chcieli zapisać się w listopadzie to pewnie ciężko będzie się gdzieś wcisnąć w kalendarz warsztatu. Dlatego właśnie o taniej wymianie opon powinniśmy myśleć już od początku października.

Najlepszy czas na wymianę opon zależy co prawda od prognoz pogody, ale październik to naprawdę optymalny czas na zmianę opon na zimowe. W warsztatach wulkanizacyjnych są o wiele mniejsze kolejki a opony można wymienić w promocji i zaoszczędzić. Nie ma problemów ze znalezieniem wolnego terminu a w warsztatach przyjmujących bez zapisów nie ma jeszcze kolejek. Im bliżej listopada tym ruch u wulkanizatorów większy. Lepiej wcześniej wymienić opony i być przygotowanym na październikowe przymrozki.