Jakie są rodzaje główek fryzjerskich?

Jakie są rodzaje główek fryzjerskich?

27 maja 2021 Piękno i zdrowie 0

Nauka zawodu fryzjerskiego wymaga wiele praktyki. Jednym z najbardziej niezbędnych akcesoriów do tego są akcesoria w postaci główek fryzjerskich, na których można ćwiczyć różnego rodzaju strzyżenia i zabiegi pielęgnacyjne. Włos na takim modelu zachowuje się identycznie jak ten na głowie ludzkiej, przez co można nauczyć się wielu technik zanim zacznie się pracować na modelkach i pierwszych klientkach.

Na jakiej główce fryzjerskiej najlepiej ćwiczyć?

główki fryzjerskieZarówno zabiegi pielęgnacyjne, jak i farbowanie, strzyżenie czy modelowanie są technikami, których każdy początkujący fryzjer musi się nauczyć. Zanim zacznie testować je na żywych modelach musi nabrać doświadczenia, które najłatwiej zdobyć poprzez trening na główkach fryzjerskich. Mnogość dostępnych rodzajów i modeli sprawia, że można na nich przećwiczyć każdy zabieg. Do ścinania nadadzą się główki z krótszymi włosami a do ćwiczenia upięć i modelowania, najlepsze będą te z dłuższymi. Główki fryzjerskie dzielą się na damskie i męskie, gdzie te drugie mogą posiadać dodatkową brodę, na której mogą ćwiczyć barberzy. Rodzaje włosa również różnią się od siebie na poszczególnych modelach. Można zaopatrzyć się w główkę o włosach sztucznych lub naturalnych. Te syntetyczne wzbogacane są proteinami, dzięki czemu w dotyku przypominają ludzki włos. Można na nich dowolnie ćwiczyć proste cięcia i modelowanie fryzur, co przyda się w codziennym zawodzie. Modele z włosami naturalnymi natomiast przeznaczone są do ćwiczeń wszelkich zabiegów – od strzyżenia, po koloryzację. Można na nich trenować wyciskanie fal z włosa a przy cięciu nie ślizgają się pod nożyczkami. Nadają się doskonale do ćwiczenia mocniejszego skracania włosów. Również jeżeli chodzi o koloryzację, to główki fryzjerskie z naturalnym włosem dużo lepiej przyjmują barwniki i można bez obaw powtarzać takie zabiegi w późniejszej obsłudze klientek. Można je myć zwyczajnymi szamponami, czesać i osuszać ręcznikiem, aby móc dalej z nich korzystać. Doświadczeni fryzjerzy musieli od czegoś zacząć, aby zyskać swoją aktualną wiedzę, której ufają rzesze klientów.

Użycie główek fryzjerskich do ćwiczenia swojego fachu pomaga w wyszkoleniu kadry, znających się na swojej pracy specjalistów. Fryzjerstwo to zawód, w którym trzeba wciąż się rozwijać, aby móc dopasować się do zmieniających się trendów. Aby klientki zawsze były zadowolone z wizyty, każdy zabieg musi być wielokrotnie powtórzony na główce fryzjerskiej, która służy nie tylko osobom uczącym się do zawodu, ale i profesjonalistom.