Jakie napędy do bram garażowych?

Jakie napędy do bram garażowych?

10 kwietnia 2019 Budowa 0

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać odpowiedni napęd do bramy garażowej, aby automatycznie sterować otwieranie i zamykanie bramy za pomocą pilota. Przy wyborze odpowiedniego napędu do bramy garażowej powinniśmy zdecydowanie zwrócić uwagę na wysokość bramy oraz jej całkowitą powierzchnię. Jeżeli powierzchnia bramy jest bardzo duża, to tym większy napęd powinniśmy zainstalować. Napędy do bram garażowych powinno być również wyposażone w specjalne siłowniki elektromechaniczne oraz enkoder, a także czujnik amperometryczny.

Co takiego posiadają napędy do bram garażowych?

montaż bram garażowych w WarszawieKiedy decydujemy się na zakup napędu do bramy garażowej, to powinniśmy przede wszystkim pomyśleć nad tym, aby od razu zakupić napęd, który ma wbudowane oświetlenie energooszczędne LED. Dodatkowo w dniu, w którym wykonywany jest montaż bram garażowych w Warszawie, powinniśmy dokładnie sprawdzić automatykę pod kątem wyjścia awaryjnego na wypadek wystąpienia usterki lub braku prądu. Bardzo często nowoczesne firmy zastosowały dodatkowe udogodnienia, aby zainstalować zasilanie awaryjne z baterii, które umieszczone jest w obudowie napędu do bramy. Każdy automatyczny napęd do bram, który jest u nas instalowany, powinien dodatkowo posiadać specjalne spersonalizowane klucze, które umożliwiają nam odblokowanie napędu ręcznie w sytuacji awaryjnej. Dodatkowo jest to spowodowane tym, że takie wyposażenie zabezpiecza użytkowników przed dostaniem się złodzieja na teren posesji. Również napęd powinien zostać wyposażony w specjalny enkoder albo systemy amperometryczne go wykrywania przeszkody, aby w sytuacji, gdy we wjeździe podczas pojawienia się przeszkody brama została automatycznie zatrzymana. W bramie automatycznej powinniśmy również zainstalować specjalne lampy ostrzegawcze, które będą sygnalizowały, iż brama jest uruchomiona. Najważniejsza jest oczywiście jakość materiałów, z których zostaną wykonane napędy do bram, ponieważ wysoka jakość będzie świadczyła o tym, że napęd do bramy posłuży nam przez wiele lat bez żadnych dodatkowych awarii. Zazwyczaj wszystkie przekładnie siłownika wykonuje się z materiałów takich jak brąz oraz stal. Zanurzone są również w kąpieli olejowej, aby mogły zachować swoją długą żywotność.

Zawsze, kiedy decydujemy się na automatyczne napędy do bram w naszym domu lub biurze firmy to powinniśmy wybrać taką automatykę, która charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczeństwem. Na drugim miejscu powinniśmy szukać rozwiązania, które charakteryzuje się wysoką jakością użytkowania, aby nie tracić dużo czasu na otwieranie i zamykanie bramy. Napęd, który kupujemy ma być niezawodne i dlatego warto zainwestować w wysokiej klasy rozwiązania.