Jakie bramki piłkarskie dla dzieci?

Jakie bramki piłkarskie dla dzieci?

28 stycznia 2019 Sport i zdrowie 0

Szereg sprzętów do treningu piłki nożnej jest oferowana dla wybranych grup wiekowych. Inne kryteria powinien spełniać sprzęt piłkarski dla dzieci, młodzieży, a jeszcze inne dla wyczynowych sportowców. Przenośne bramki są jednym z wyposażeń treningowych dostępnym dla wszystkich grup wiekowych i zaawansowania. Zupełnie innymi kryteriami kierujemy się jednak kupując tego typu sprzęt dla dzieci, młodzieży czy dorosłych. W wypadku dzieci, najważniejszymi kryteriami będą waga, bezpieczeństwo i wielkość.

Jaką bramkę dla dzieci wybrać?

lekkie bramki piłkarskie dla dzieciWaga sprzętu ma znaczenie przy dobieraniu każdego rodzaju sprzętu piłkarskiego. Im lżejsze buty piłkarskie, tym większa swoboda w operowaniu piłką. Podobnie sprawa wygląda w przypadku przenośnych bramek piłkarskich. Szczególnie procentuje to w wypadku dzieci, które muszą mieć ten sprzęt jak najlżejszy, tak aby umożliwić im możliwość samodzielnego przemieszczania bramki. Lekkie bramki piłkarskie dla dzieci spełniają powyższe wytyczne. Kwestia bezpieczeństwa bezpośrednio wypływa z wagi bramek piłkarskich. Standardowe bramki piłkarskie, stosowane w wyczynowej piłce nożnej zrobione są z metalu. Lekkie, przenośne bramki zrobione są z aluminium, wobec czego w wyniku kontaktu dziecka ze słupkiem lub z poprzeczką nie doznaje ono obrażeń porównywalnych do tych odniesionych przez kontakt z bramką metalową. Im mniejsze bramki, tym większe prawdopodobieństwo, że materiałem użytym do jego produkcji jest plastik. Zabezpieczeniem dla przenośnych bramek jest zazwyczaj dodatkowy ciężar umieszczany z tyłu bramki, uniemożliwiający im swobodny upadek. Istotne znaczenie dla urozmaicenia treningu lub zwykłej gierki dla dzieci ma fakt wielkości bramki. Im jest ona mniejsza, tym łatwiej ją przenieść w dowolne miejsce. Wielkość bramek przenośnych waha się od tradycyjnych, od 7 metrowej długości, przez 5 metrowe, 3 metrowe do 1 metrowych. 7 metrowe bramki przeznaczone są dla starszych adeptów piłki nożnej, ale te mniejsze bramki umożliwiają dostosowanie treningu pod wybraną grupę i wybrane oczekiwania treningowo-strzeleckie-bramkarskie.

Warto zastanowić się przy wyborze bramki piłkarskiej, jakie kryteria są dla nas najważniejsze. Jeżeli gramy w piłkę nożną okazjonalnie to najlepszym wyjściem będzie zaopatrzenie się w jak najmniejszą bramkę, tak żeby móc ją swobodnie przechowywać i przemieszczać. Jeżeli prowadzimy zajęcia piłkarskie to najlepiej zastanowić się nad docelowym profilem treningu naszych podopiecznych i pod te parametry dobrać interesujący nas produkt.