Jaki kombinezon wybrać dla niemowlaka?

Jaki kombinezon wybrać dla niemowlaka?

21 kwietnia 2021 Rodzina i dzieci 0

Dobranie odpowiedniego stroju dla dziecka jest bardzo ważne dla rodziców. Najczęściej decydują się oni wybierać kombinezony niemowlęce, co będzie właściwe z uwagi na wiele zalet tego typu odzieży. Niemniej jednak rodzajów kombinezonów jest bardzo dużo, a ich wybór zależy od przeznaczenia produktu. Można wyróżnić między innymi ubranka letnie i zimowe, a także te dla chłopców i dziewczynek.

Czym wyróżniają się kombinezony niemowlęce?

miękki kombinezon niemowlęcy z futerkiemKażdy kombinezon dla niemowlaka bez względu na to, w jakim zamyśle jest kupowany, powinien być odpowiednio miękki i delikatny. Ubranka, które będą szorstkie, a do tego będą ograniczały ruchy dziecka, nie będą dobrym wyborem – doprowadzą do płaczu i krzyku. Na szczęście większość kombinezonów oferowanych przez sklepy jest wykonywane z przyjemnych w dotyku tkanin antyalergicznych (na co również należy zwrócić uwagę). Wybierając zimowe kombinezony, zaleca się wybierać takie, które posiadają wytrzymały, elastyczny oraz nieprzemakalny materiał. Powinien on również być odporny na wiatr. W chłodniejsze i wietrzne dni idealnie sprawdzą się modele, które będą posiadały kaptur. Zarówno chłopięce, jak i dziewczęce kombinezony mogą mieć dowolne kolory i wzorki, jednak warto wybierać pozytywne barwy, które nie będą się źle kojarzyły dziecku. Zimowe spacery będą komfortowe w kombinezonach, które posiadają zamknięte rękawki i nogawki, co dodatkowo będzie chroniło dłonie i stopy malca przed zmarznięciem. Interesującym wyborem jest miękki kombinezon niemowlęcy z futerkiem, do którego dziecko może się przytulić i bezproblemowo zasnąć. Aby poprawić komfort rodziców, można wybierać modele, które są jedno- lub dwuczęściowe. Pierwszy zapewnia większą ochronę pleckom i jest łatwiejszy w ubieraniu, natomiast drugi sprawdzi się, jeżeli dziecko będzie trzeba szybko przewinąć. W przypadku ubranek letnich warto mieć dodatkowo na uwadze przewiewność kombinezonu. Zaleca się sięgać po nieco większe rozmiary, gdyż niemowlęta bardzo szybko rosną. Zawsze należy spojrzeć na certyfikaty, jakie posiada odzież.

Zazwyczaj dopiero po zakupie pierwszego kombinezonu rodzice będą wiedzieli, na co zwracać uwagę podczas kupowania następnych ubranek, jednak warto mieć z tyłu głowy właściwości, jakie powinna posiadać odzież zimowa, aby podczas spacerów w chłodniejsze dni nie przeziębić dziecka. Propozycje kombinezonów niemowlęcych można znaleźć zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Wybór jest szeroki, dlatego z pewnością każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.