Jaką farbę kredową wybrać?

Jaką farbę kredową wybrać?

18 lutego 2021 Usługi / Produkcja 0

W ostatnim czasie farby kredowe cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Bywają stosowane w przypadku odnawiania mebli o bardzo różnych wyglądzie, jednak najczęściej utrzymanych w stylu rustykalnego lub vintage. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów farby kredowej. Wybór jednej z nich nie jest rzeczą prostą, dlatego warto poznać właściwości tego typu mieszanki barwników, aby nie popełnić jakiegoś błędu podczas malowania.

Cechy farb kredowych

najlepsza farba kredowaWszystkie współcześnie tworzone farby kredowe charakteryzują się posiadaniem w składzie piesku kwarcowego. To właśnie te składnik mieszanki sprawia, że są one wyjątkowe. Farbą można bowiem pokrywać nawet metalowe elementy i nie będą one podatne na powstanie zarysowań. Ponadto na całej pomalowanej nawierzchni może pisać kredą, a następnie ją zetrzeć. Dzięki zastosowaniu specjalnej farby możemy zatem uzyskać meble, które będą pełniły funkcję tablicy. Wybór odpowiedniej mieszanki barwników powinien być zawsze ściśle dostosowany do pomieszczania, w którym ma zostać ona użyta. W przypadku kuchni oraz łazienki należy wybrać farbę, którą będzie odporna na działanie wilgoci. Z kolei najlepsza farba kredowa do pokoi dziecięcych musi być zawsze produktem bezpiecznym i ekologicznym. Tego typu naturalne preparaty są tworzone na bazie roślinnych żywic. Oczywiście grono klientów interesuje się także tym, jak bogata jest paleta barw zaproponowana przez konkretnych producentów środków malarskich. Przeważnie farby kredowe posiadają piękne, żywe odcienie, choć zawsze są matowe. Sama niedawno zaczęłam swoją przygodę z tego typu materiałami i jestem bardzo zadowolona z efektów mojej pracy. Przede wszystkim przekonałam się, że odnawianie mebli może okazać się bardzo przyjemnym zajęciem. Farby kredowe bardzo dobrze pokrywają różne typy nawierzchni, a przy tym mają bardzo naturalny, niedrażniący zapach. Każdy z nas może z tani sposób zadbać o stare sprzęty, które planował wyrzucić. Takie konserwatorskie zabiegi nie są drogie, a mogą okazać się bardzo owocne.

Niezależnie od tego, w jakim stylu utrzymany jest nasz dom, warto zadbać o to, aby znalazły się z nim jakieś elementy wykonane przez nas. Uważam, że wtedy czujemy się lepiej, doceniamy bardziej przestrzeń, w której przebywamy, niejako oswajamy ją. Polecam każdej osobie dbanie o stare meble i odnawianie ich, używając farb kredowych. To świetne rozwiązanie, które pozwala nam cieszyć się całkowicie odnowionymi sprzętami, które w dodatku mają nową funkcję  — można na ich nawierzchni pisać kredą.