Jak wymienić panel w drzwiach Gerda?

Jak wymienić panel w drzwiach Gerda?

3 czerwca 2020 Budownictwo i dom 0

Do każdemu domu czy mieszkania wchodzi się niezliczoną ilość razy. Drzwi nieustannie otwiera się i zamyka. Przechodząc przez nie bardzo często zdarza się, że coś uszkodzimy albo po zahaczymy. Różnie to bywa, bo czasami przez drzwi przenosi się jakieś meble albo inne rzeczy. W markowych drzwiach Gerda jest taki motyw, że można wymienić panel, czyli zewnętrzną widoczną część drzwi. To na wypadek jakiegoś przypadkowego ich uszkodzenia. Bo wnosząc przez drzwi coś ciężkiego i zahaczając o nie można panel po prostu uszkodzić.

Panel w drzwiach Gerda można wymienić

sprawna wymiana panelu drzwi gerdaNo i właśnie jak już napisaliśmy, na całe szczęście takie markowe drzwi jak chociażby Gerda, dają możliwość wymiany ich widocznej części zewnętrznej. Oczywiście, żeby to zrobić to trzeba mieć przede wszystkim nowy panel. Można go z łatwością zamówić, bo robi go bardzo wiele różnych firm zajmujących się montażem drzwi czy ogólnie stolarką. Do samodzielnej wymiany takiego panelu potrzebna jest też odpowiednia wiedza i odpowiednie narzędzia. Nie trzeba jednak tego robić wcale samodzielnie. Wymianę panelu można zlecić firmie, która go dla nas przygotuje. Bo największy koszt to sam panel – bardzo często jest tak, że sprawna wymiana panelu drzwi Gerda oferowana jest gratis do zamówionego panelu. Lepiej więc skorzystać z usług firmy, która naprawdę zrobi to profesjonalnie. Tym bardziej, że każdy wie o tym, że drzwi Gerda to całkiem drogi sprzęt. A nie możliwe jest uchronienie panelu przez przypadkowym zniszczeniem. Na prawdę bez względu na to ja bardzo uważamy i tak zawsze zdarzy się zahaczenie ich czymś albo uderzenie w nie. Takie właśnie zdarzenia powodują, że na panelu zewnętrznym widać z każdym rokiem coraz więcej śladów użytkowania. A potem okazuje się, że nie wyglądają już tak dobrze jak byśmy tego chcieli. Na szczęście za niespełna tysiąc złotych można sobie zafundować zupełnie nowy panel wraz z jego wymianą. Można go zamówić wszędzie tam, gdzie oferowane są drzwi albo ich serwisowanie. Dobra firma wymieni taki panel w niespełna godzinę i oczywiście na miejscu u klienta.

Nie chyba dzisiaj takiej rzeczy, której nie dałoby się naprawić. Każdą rzecz idzie przywrócić do pierwotnego wyglądu. Oczywiście zawsze szkoda jest cokolwiek popsuć, ale czasami takie sytuacje są po prostu nieuniknione. Jeśli chodzi o drzwi Gerda i ewentualne uszkodzenia w panelu zewnętrznym to jego wymiana jest możliwa i nie trzeba się tym szczególnie stresować. Wystarczy zamówić panel, a producent może go również nieodpłatnie wymienić.