Jak wybrać odpowiedni zbiornik na szambo?

Jak wybrać odpowiedni zbiornik na szambo?

29 stycznia 2019 Budowa 0

To jak często będziemy opróżniać szambo zależy najczęściej od zużycia wody. Możemy więc dokładnie przeanalizować, ile wody zużywamy w ciągu miesiąca poprzez odczytanie wodomierza. Jeśli więc okaże się, że nie zużywamy w miesiąc około 10 m sześciennych wody, to wóz asenizacyjny będzie musiał przyjeżdżać do nas raz w miesiącu. Jest to standardowa częstotliwość odbioru ścieków w rodzinie 5-osobowej. W przypadku większych rodzin szambiarki przyjeżdżają dwa lub 3 razy w miesiącu.

Czy warto zakupić kilka zbiorników na szambo?

producent szamb betonowychKiedy decydujemy się na to, aby zbiornik na szambo opróżniać jak najrzadziej to dobrze jest zdecydować się na zakup kilku zbiorników betonowych. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie w przypadku kiedy w naszej okolicy nie ma planów, aby budować kanalizacje miejską i jesteśmy pewni, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy musieli korzystać ze zbiornika na szambo. Wtedy raz zainwestowane pieniądze będą służyły wielopokoleniowej rodzinie i standardowe małe zbiorniki na szambo, które zostaną połączone ze sobą w jeden główny zbiornik szeregowo, będą mogły przechowywać bardzo duże ilości ścieków. Będziemy mogli wtedy zamawiać szambiarkę tylko kilka razy w roku i na pewno finansowo wyjdziemy na tym zdecydowanie lepiej. Dodatkowo, kiedy zdecydujemy się na zbiorniki 3-komorowe to będziemy mogli otworzyć nawet przydomową oczyszczalnię ścieków. Jednak kiedy decydujemy się na zakup kilku odbiorników na szambo to musimy mieć pewność, że mamy odpowiednie miejsce na działce. Również przy zakupie kilku zbiorników jednocześnie firma oferująca takie szamba będzie nam w stanie zaoferować dodatkowy rabat. Oczywiście do montażu szamba powinniśmy wezwać fachowców, którzy od wielu lat zajmują się takimi zadaniami i dokładnie wszystko zainstalują. Będziemy mieli wtedy pewność, że użytkowane szambo nie przecieka i będzie nam służyć przez wiele lat bez żadnych awarii. Producent szamb betonowych oferuje zbiorniki jednokomorowe lub dwukomorowe. Przy zbiornikach jednokomorowych będziemy musieli zamawiać szamba arkę co miesiąc a przy zbiornikach dwukomorowych tylko kilka razy w roku.

Zbiornik na szambo zostanie nam dostarczony specjalnym hydraulicznym dźwigiem samochodowym, który służy do transportu takich rzeczy. Musimy pamiętać o tym, aby na działce zapewnić mu odpowiedni podjazd oraz utwardzić ziemię w miejscu, w którym będzie dokonywał rozładunku szamba. Gdy jest szambo znajdzie się w wykopie, to pracownicy przejdą do jego montowania oraz dokonają odpowiednich czynności zabezpieczających przed uszkodzeniami, oraz przesiąkaniem.