Jak wybrać odpowiedni kontener na odpady budowlane?

Jak wybrać odpowiedni kontener na odpady budowlane?

15 lutego 2019 Usługi / Produkcja 0

 

Zawsze, kiedy wykonujemy remont mieszkania albo domu lub budynku firmowego, to będzie to związane z nagromadzeniem się różnego rodzaju odpadów budowlanych. Możemy je składować w jednym miejscu i na koniec wywieźć albo zdecydować się na wynajem odpowiedniego kontenera na takie odpady. Oczywiście zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera, ponieważ w ten sposób nie powstanie bałagan na budowie i cała zawartość wraz z kontenerem zostanie zabrana przez firmę oferującą wywóz odpadów budowlanych.

Pojemność kontenera na odpady po budowie

wywóz odpadów budowlanych - ŁódźDo wywozu odpadów budowlanych służą nam specjalne kontenery o różnej pojemności. Niestety w wielu sytuacjach nie wiemy jednak, na który rodzaj kontenera się zdecydować, a także jaką pojemność wybrać. Najlepiej jest w takiej sytuacji doradzić się pracownika, który organizuje wywóz odpadów budowlanych – Łódź to miasto, na którego terenie możemy wynająć kontenery o klasycznej pojemności 7 metrów sześciennych. Jest to najczęściej wybierany kontener na odpady budowlane, a także inne poremontowe. Kontenery takie są idealnym rozwiązaniem na odpady budowlane, ale również na gruz i ziemię czy nawet odpady mieszane. Najczęściej kontenery o pojemności do 7 metrów sześciennych wynajmuję się do prac remontowych oraz porządkowych. Jeśli jednak nie przewidujemy bardzo dużej ilości odpadów to najlepiej zdecydować się na jeszcze mniejszy kontener o pojemności 5 m sześciennych albo o pojemności 2 m sześciennych i są to kontenery najmniejsze. Decydując się na zamówienie kontenera, musimy również zdecydować czy ma to być kontener z pokrywą, czy też bez. Jest ogólnie uzależnione od tego, jaki rodzaj odpadów będziemy wrzucać do środka, ponieważ kontener jest zamykany najlepiej sprawdzają się przy opakowaniach papierowych oraz foliach. Są to bowiem materiały, które mogą zostać wydane przez wiatr, a także zostać nasączone wodą z padającego deszczu. Kontenery bez pokrywy najlepiej sprawdzają się, kiedy wywozimy gruz oraz ziemię, a także inne odpady budowlane po remontowe, a nawet beton. Wybór odpowiedniego kontenera zależy głównie od tego, jaki rodzaj odpadów będziemy do niego wrzucać.

Niewątpliwie dla wielu klientów bardzo ważnym czynnikiem, pod względem którego decydujemy się na usługi wywozu odpadów budowlanych jest również cena. Wiele firm oferujących wywóz śmieci odpadów budowlanych stosuje stałą opłatę od każdego kontenera, który wynajmujemy niezależnie od jego wielkości. Na cenę jednak będzie wpływać czas, na jaki chcemy wynająć kontener, ponieważ możemy zdecydować się na wynajęcie kontenera tylko na kilka godzin albo na kilka dni lub nawet na okres długoterminowy.