Jak krok po kroku wyregulować okno PVC?

Jak krok po kroku wyregulować okno PVC?

1 czerwca 2019 Dom i wnętrza 0

 

Każde okno, które będziemy używać przez kilka miesięcy, będzie się powoli zużywało, ponieważ cały czas nacisk na okno mają różne warunki atmosferyczne. Przede wszystkim na zużycia okna wpływa temperatura oraz promieniowanie UV, a także wilgoć. Również rozregulowane okna mogą być od codziennego użytkowania, czyli otwierania oraz zamykania. Pierwsze oznaki możemy zauważyć, gdy okno nie będzie się odpowiednio domykać i będziemy mieli również problemy z otwieraniem okien PCV.

Samodzielna regulacja okien wykonanych z PCV

regulacja okien pcv poznańOkna małe oraz duże mają tendencje do tego, że po prostu po wielu miesiącach użytkowania zaczną nam opadać. Dlatego musimy pamiętać o tym, aby regularnie przeprowadzana była regulacja okien PCV Poznań to miasto, gdzie będziemy mogli zlecić takie czynności na specjalistów od okien plastikowych. Dzięki temu, że regularnie będziemy konserwować okucia okienne oraz regulować skrzydło okienne to zwiększymy w ten sposób żywotność, a także zapobiegniemy problemem związanym z otwieraniem i zamykaniem oraz nieszczelnościami. Kiedy powinniśmy przeprowadzać regulację okien? Regulacja okien powinna być przeprowadzana sezonowa w okresie zimowym oraz letnim. Regulacja okien musimy również wykonywać zawsze, wtedy kiedy zauważymy problemy z użytkowaniem okna. Systematyczna regulacja okien pozwoli nam zapobiec zjawisko tak zwanego opadania skrzydła okiennego oraz umożliwi nam kontrolowanie ilości powietrza, które będzie przedostawać się do naszego mieszkania przez okno. W okresie zimy, kiedy na dworze jest bardzo chłodno, to możemy ustawić skrzydło okienne tak, aby było znacznie bardziej szczelne. Natomiast w okresie lata możemy zmniejszyć docisk ramy okiennej, aby poprawić wentylację w domu i wpuścić do środka znacznie więcej powietrza. Jeżeli nie dbamy o okna regularnie i nie wykonujemy regularnej regulacji okien, to powinniśmy przynajmniej raz w roku przeprowadzić taki zabieg, gdy tylko zauważymy, że mamy problemy z otwieraniem skrzydła okiennego oraz problemy z jego zamykaniem.

Najczęściej pod wpływem bardzo różnych warunków atmosferycznych dochodzi do tego, że skrzydło zmieniło pozycję i dlatego mamy problemy z otwieraniem oraz zamykaniem, a klamka chodzi z bardzo dużym utrudnieniem. Możemy przeprowadzić taką regulację samodzielnie, ponieważ nie jest to zbyt skomplikowana czynność, ale kiedy nie mam na to czasu, ponieważ całe dnie pracujemy, to warto wezwać fachowców, którzy doskonale znają się na regulacji i naprawie okien plastikowych oraz drewnianych i innych.