Jak korzystać z farb kredowych?

Jak korzystać z farb kredowych?

8 lutego 2021 Usługi / Produkcja 0

Porządny remont wymaga sporo czasu oraz pieniędzy. Natomiast czasami, by odmienić jakieś pomieszczenie wystarczy jedna zmiana. Jeżeli wnętrze zaczyna nas nudzić, świetnym pomysłem będzie np. przemalowanie mebli. Dobrym rozwiązaniem będą oczywiście też nowe dodatki, ale to diametralną zmianą koloru mebli osiągnie się najbardziej imponujący efekt. Farbą, jaka świetnie nada się do tego zadania, będzie farba kredowa, najlepiej renomowanej firmy, takiej jak np. Annie Sloan, która znana jest na całym świecie. Dobra jakość produktu oznacza przyjemne malowanie.

Malowanie farbami Annie Sloan to przyjemność

farba kredowa annie sloanRenowacja mebli jest stosunkowo tanim, ale zdecydowanie efektownym sposobem na wprowadzenie tzw. powiewu świeżości we wnętrzu. Obecnie malowanie mebli nie musi być trudnym zadaniem i mogą podjąć się go nawet nowicjusze. Przemalowywanie mebli kojarzy się z ciężkim przygotowaniem mebla do położenia farby. Tymczasem farba kredowa annie sloan jest to innowacyjny produkt, który wymaga jedynie by przemyć mebel mokrą szmatką. Dla wygody i ułatwienia malowania powinno się też odkręcić wszystkie uchwyty oraz elementy metalowe. Nie potrzeba więc żadnego szlifowania oraz nakładania dodatkowych produktów jako bazy pod właściwą farbę z nowym kolorem. Po otworzeniu puszki z farbą bardzo ważne jest, by wymieszać jej zawartość. W ten sposób można mieć pewność, że nakładany na drewno kolor będzie równy. Producent sugeruje aby podczas nakładania farby, używać dużego pędzla i malować nim po meblu w różnych kierunkach. By uzyskać idealne krycie potrzebne będą dwie warstwy, które należy nałożyć w odstępie około trzech godzin. Po całkowitym wyschnięciu drugiej warstwy warto nałożyć na mebel specjalny wosk, który wydłuży długotrwałość farby. Po godzinie wystarczy zetrzeć nadmiar wosku szmatką lub ręczniczkiem. Nowy mebel może więc powstać w kilka godzin i to bez dużego wysiłku.

Malowanie mebli nie musi być uciążliwym zajęciem, które zajmuje mnóstwo czasu. Zaopatrując się w produkt dobrej jakości, nie musimy obawiać się, że renowacja mebli okaże się fiaskiem. Korzystając z farb kredowych Annie Sloan, możemy być pewni, że nakładanie produktu na powierzchnie będzie proste, a efekt utrzyma się na meblu przez długi czas. Popularność tych farb nikogo nie dziwi, ponieważ mają one wiele zalet i są przyjazne osobom, które nie mają żadnego doświadczenia w renowacji mebli oraz w malowaniu jakichkolwiek powierzchni. Mogą więc korzystać z nich wszyscy, a odnawianie wnętrza może być niezwykle łatwe.