Izolacje z pianki PUR

Izolacje z pianki PUR

15 stycznia 2021 Budowa 0

Zdecydowana większość budynków stworzonych w naszym kraju ogrzewana jest metodą konwekcyjną. Chodzi tutaj o to, że podgrzewane jest powietrze, które pod wpływem ciepła zaczyna unosić się ku górze. W związku z tym bardzo ważne jest to aby zarówno górne partie budynku jak i inne części były właściwie ocieplone. Z dniem dzisiejszym mamy możliwość zastosowania wielu ciekawych materiałów, którymi można dom ocieplić. Niektóre z obecnie stosowanych metod ocieplania okazują się niezwykle skuteczne.  

Termoizolacja pianą poliuretanową 

ocieplenie pianką PUR w RzeszowieMateriałem, z którym z reguły kojarzy się ocieplanie budynków jest oczywiście styropian. Popularność tego materiału jest naprawdę bardzo duża i wiele firm budowlanych stosuje tylko ten materiał. Warto jednak wiedzieć o tym, że dostępnych jest też wiele innych materiałów, które po prostu od styropianu są znacznie lepsze. Przykładem mogą być chociażby takie materiały jak pianka poliuretanowa, płyty z poliizocyjanuratu czy już nawet wełna mineralna. Od jakiegoś czasu szczególnie mocno docenianym jest pierwszy z wymienionych tutaj materiałów. Pianka poliuretanowa to materiał, którym ocieplić można praktycznie każdy fragment budynku. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest efektywne ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie można na chwilę obecną z łatwością znaleźć polecane firmy zajmujące się takimi usługami. Piana poliuretanowa, którą wykorzystuje się do ocieplania występuje obecnie w dwóch wersjach. Można spotkać się z pianką o strukturze otwartokomórkowej oraz z pianką o komórkach zamkniętych. Druga z wymienionych wersji słynie z bardzo dużej skuteczności w zatrzymywaniu ciepła w pomieszczeniach. Natomiast jeśli chodzi o piankę otwartokomórkową to jej olbrzymią zaletą jest to, że skutecznie przepuszcza ona parę wodną. W efekcie niwelowane jest ryzyko występowania mostków termicznych, które mogą z kolei być przyczyną pojawiania się wilgoci w domach. Z zatrzymywaniem ciepła w pomieszczeniach pianka tego rodzaju również radzi sobie bardzo dobrze przez co ma ona szerokie zastosowanie. 

Izolacje z użyciem pianki PUR mogą być zastosowane w praktycznie każdym rodzaju budynku. Materiał ten można użyć do ocieplania domów murowanych jak i drewnianych. Bez dwóch zdań dużą zaletą izolacji natryskowych jest też czas potrzebny na ich stworzenie. Otóż nawet spore pomieszczenia można ocieplić pianką w krótkim czasie. Takie metody ocieplania między innymi z tego powodu są tak bardzo popularne. Ze wszystkich dostępnych metod ocieplanie pianką jest też najbardziej efektywne.