Instalacja odkurzaczy centralnych

Instalacja odkurzaczy centralnych

29 marca 2019 Dom i wnętrza 0

Sprzątanie nie należy do przyjemnych czynności. Niewiele jest osób, które faktycznie lubią sprzątać, a przecież musimy to robić regularnie. Szukamy więc metod, które ułatwią nam tę czynności i pozwolą na szybkie i skuteczne wyczyszczenie całego mieszkania. Jedną z czynności, której nie lubimy jest odkurzanie. Czynność ta generuje ogromne ilości hałasu, w wyniku czego odkładamy to na późniejszy czas, ponieważ nie chcemy przecież przebywać w hałaśliwym pomieszczeniu. Czy jest więc jakaś możliwość ułatwienia sobie tego zadania?

Czym są centralne odkurzacze oraz ich zalety?

odkurzanie centralneOkazuje się, że jest, a tą metodą jest odkurzanie centralne. Jest to stosunkowo nowa technologia, której zamontowanie jest stosunkowo kosztowne i wymaga wielu nakładów pracy, ale jej efekt utrzymuje się przez dziesiątki lat. System ten opiera się na szeregu węży, które połączone są z jednostką centralną. Jednostka ta znajduje się najczęściej w garażu, czy też w piwnicy, a więc w miejscu, które nie jest widziane na co dzień. Węże natomiast wbudowane są w podłogę, czy też ściany naszego domu, a jedynym widocznym elementem są gniazda, które przypominają nieco gniazdo elektryczne. Z gniazda tego, chcąc odkurzyć, wyciągamy długi na kilkanaście metrów wąż, który pomaga nam w szybki i cichy sposób odkurzyć całe piętro. System ten posiada wiele zalet. Przede wszystkim nie generuje hałasu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego odkurzacza. Dzięki temu możemy posprzątać cały dom, a w tym odkurzyć pokój niemowlaka, podczas jego snu. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie ma tutaj wydmuchiwania powietrza, które zostało wciągnięte przez odkurzacz. Dzięki temu unikamy rozpylania alergenów, co jest wyjątkowo korzystne w przypadku osób, które borykają się z różnego rodzaju alergiami. Wszelkie zabrudzenia trafiają bezpośrednio do worka umieszczonego w jednostce centralnej. Worek ten jest wyjątkowo pojemny, a jeden może wystarczyć nawet na pół roku regularnego sprzątania! Oszczędza zatem to nasz czas, ale także pieniądze.

Warty podkreślenia jest także fakt, że odkurzanie centralne pozwala nam na uprzątnięcie całego piętra, a nawet schodów bez dźwigania odkurzacza, który zazwyczaj naprawdę dużo waży. Nie musimy również nosić go pomiędzy piętrami domu, ponieważ na każdym z pięter znajduje się gniazdo z długim wężem. Centralne odkurzanie jest więc doskonałym rozwiązaniem dla seniorów, jak i dzieci, ponieważ zdecydowanie ułatwia nam codzienne sprzątanie. Myślę więc, że nie muszę nikogo przekonywać do bliższego zapoznania się z tym tematem.