Innowacyjny respirator dla każdego

Innowacyjny respirator dla każdego

29 lipca 2020 Sport i zdrowie 0

 

Są takie branże, w których szczególnie ważne są nowe technologie. Decydują one często o tym czy uratujemy komuś zdrowie i życie czy nie. Jeśli lekarze i ratownicy medyczni będą w posiadaniu specjalistycznych sprzętów to już w drodze z miejsca zdarzenia mogą zacząć wykonywać jakiś zabieg, który później będzie doceniony przez pacjenta, którego uratowano.

Solidne respiratory do transportu

nowatorski respirator transportowyProducenci wszelkich urządzeń nowoczesnych są bardzo nastawieni na produkowanie i projektowanie wszelkiego rodzaju narzędzi, którymi później lekarze będą mogli się posługiwać. Produkuje się nowoczesne samochody dostosowane do natychmiastowego wykonania operacji. Na szczególną uwagę zasługuje nowatorski respirator transportowy, który zapewnia najwyższej jakości metodę nawilżania gazów oddechowych. Działa poprzez zastosowanie zintegrowanego nawilżacza, który lekarz umieszcza przy obwodzie oddechowym pacjenta. Są szczególnie istotne, gdy na świat przyjdzie noworodek. Mamy wówczas możliwość kontrolowania parametrów stanu zdrowia noworodka. Respiratory transportowe są zazwyczaj stało przepływowe i reagują na każde zakłócenie oddechu pacjenta. Monitorowanie stanu zdrowia pacjenta podczas jazdy lub w terenie nie jest łatwe. Poza samochodami respiratory mogą być przymocowane w samolotach czy śmigłowcach. Z reguły to w ten sposób najszybciej jesteśmy w stanie przewieść pacjenta. Respirator transportowy jest to urządzanie zastępujące lub wspomagające nasze płuca. Maszyna ta umożliwia sztuczne i wymuszone oddychanie u osób, dla których sprawia to trudność. Oddychanie jest niezwykle ważną i zarazem podstawową czynnością życiową. Człowiek oddycha dzięki niektórym mięśniom. Kurczą się one i dzięki temu każdy człowiek może wziąć głęboki wdech. Każdy respirator z reguły wykorzystujemy na dwa sposoby. Możemy wykorzystywać ujemne ciśnienie to znaczy zasysać klatkę piersiową od zewnątrz po to aby zwiększyć jej objętość i i spowodować napłynięcie do niej powietrza. Drugi sposób to wykorzystanie rurki, maski lub ustnika wtłaczać do dróg oddechowych potrzebującego odpowiednio dobraną ilość powietrza.

O tym ile kto powinien dostać powietrza decyduje zawsze lekarz, który ma nasze wyniki badań lub może zaobserwować na ekranie nowatorskiego respiratora transportowego nasze parametry. Urządzenia te mają wbudowane systemy alarmujące. Za pomocą głośnego dźwięku informują nas, że mamy za mało powietrza. Jest to o tyle istotne, iż podczas jazdy samochodem możemy nie usłyszeć , że poszkodowany potrzebuje pomocy. Wówczas sygnał nas zaalarmuje.