Imprezy w oryginalnym stylu

Imprezy w oryginalnym stylu

14 stycznia 2021 Hobby / Rozrywka 0

Impreza kojarzy się nam wszystkim z muzyką i smacznymi przekąskami. Jednak, aby zabawa zapadła w pamięć wszystkim uczestnikom, warto posiadać oryginalny pomysł, który potrafi zmienić zwykłe spotkanie w coś wyjątkowego. Świetną opcją jest zorganizowanie party w stylu Las Vegas. Oznacza to dużo świateł, gry oraz pyszne drinki.

Jak zorganizować oryginalną imprezę?

impreza w stylu las vegasChcąc urządzić przyjęcie, przypominające wizytę w Las Vegas, potrzebne są przede wszystkim odpowiednie dekoracje. Zwłaszcza potrzeba będzie duża liczba światełek. Do ozdoby idealne będą lampki choinkowe w różnych kolorach oraz węże świetlne. Można je zawiesić wokół drzwi, na szafkach, na żyrandolach czy też ozdobić nimi krzesła i sofę. Świetnym pomysłem są różne napisy, wycięte z kartonu, na przykład „Casino”, czy też nazwy różnych gier. Napisy mogą posłużyć jako ozdoba bądź też jako opis stanowiska gier. Pomalowane i podświetlone ledowymi lampkami stworzą w naszym pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego migających lampek, które sprawią wrażenie, że naprawdę jest się w kasynie. Dodatkiem na stołach mogą być świeczki, okryte kolorową bibułą lampki albo pałeczki fluorescencyjne, które można ułożyć jako bukiety światełek w literatkach. Dodatkowego nastroju dodadzą czerwone, ciężkie zasłony, zasłaniające okno. Dla ozdoby warto wpiąć w nie szpilkami pojedyncze karty. Skoro ma być to impreza w stylu Las Vegas, nie powinno zabraknąć gier. Poza kartami i grą, np. w pokera, można zaserwować gościom ruletkę, a nawet mini bilard. Gry takie są łatwe do zakupienia zarówno przez Internet, jak i w sklepach stacjonarnych, zwłaszcza w czasie poświątecznych wyprzedaży. Jeśli goście są miłośnikami kart, wystarczy kilka talii i gra w pokera, brydża i Black Jacka. Z pewnością będzie dużo emocji. Goście, chociaż zajęci grami, z pewnością będą mieli ochotę na coś do jedzenie i do picia. Jednak z tego samego powodu, czyli wciągnięcia w gry, nie będą mieli czasu ani ochoty na wielkie potrawy. Znacznie lepiej jest przygotować talerze pełne przekąsek. Na początku powinny być one chrupiące, słone, pikantne – chrupki, krakersy z dodatkiem sosu, paluszki w różnych smakach, krążki cebulowe, wszystko co da się zjeść szybko i bez odrywania się od zabawy. Późnym wieczorem można podać coś na ciepło: mini pizzę, mini szaszłyki, małe tosty z dodatkami, zapiekane roladki z szynki. Dobrze sprawdzą się również koreczki, zarówno pikantne, jak i owocowe. 

Jednak szczególnym powodzeniem podczas wizyty w Las Vegas cieszą się drinki, więc nie może ich zabraknąć również w czasie przyjęcia w tym stylu. Warto również pamiętać o odpowiedniej muzyce. Impreza w tym stylu nie jest typowo tanecznym spotkaniem, jednak oprawa muzyczna jest koniecznością. Kasyna kojarzą się z mafijnymi interesami, zatem warto postawić na muzykę z gangsterskich filmów.