Ile kosztuje sprzątanie biura przez firmę?

Ile kosztuje sprzątanie biura przez firmę?

29 stycznia 2022 Usługi / Produkcja 0

W dużych biurowcach jak i małych biurach za sprzątanie odpowiedzialne są firmy, którym takie czynności są zlecane. Jest to zupełnie normalną praktyką, która dzieje się na dwa sposoby. Albo zarządca biurowca wynajmuję firmę sprzątającą we wszystkich podnajmowanych biurach albo każda firma najmuje sobie serwis sprzątający we własnym zakresie. Obecnie najczęściej stosowany jest ten drugi model współpracy pomiędzy najemcą a wynajmującym powierzchnie biurowe.

Łatwo jest znaleźć niedrogą firmę sprzątającą

tanie sprzątanie w LublinieSzukając firmy sprzątającej powierzchnie biurowe nie trzeba się aż tak bardzo kierować cenami usług, ponieważ większość firm działająca na tym samym rynku lokalnym oferuje po prostu te same ceny. Firmy sprzątające rywalizują o nowych klientów jakością swoich usług a nie ceną. Z łatwością znajdziemy zatem nawet kilkanaście firm, które oferują tanie sprzątanie w Lublinie, ale tylko z jedną trzeba podpisać umowę o współpracę. No i teraz pojawia się pytanie jak dokonać tego wyboru. Jest to bardzo proste, ponieważ firmy sprzątające bardzo mocno dbają o rekomendacje od swoich klientów. Jeśli poprosimy firmę, której ofertę rozpatrujemy o rekomendacje to będziemy mogli zobaczyć jakie dana firma ma doświadczenie w sprzątaniu pomieszczeń biurowych. Wracając jeszcze do kwestii cen to też dobrze wiedzieć, jakich stawek można się spodziewać. Z firmą sprzątającą można się rozliczać od każdej czynności za metr kwadratowy powierzchni, ale najczęściej stosowaną formą rozliczenia jest po prostu ustalenie stawki za jednorazowe sprzątanie całego biura. Ustalamy na przykład, że za cztery sprzątania w miesiącu zapłacimy tysiąc złotych i wiemy, że w ramach tej ceny biuro zostanie dokładnie posprzątane. To jest najlepsze rozwiązanie, bo przecież wiadomo, że pewnych czynności i sprzątanych powierzchni nie da się przeliczyć na metry kwadratowe. Korzystając z usług firmy sprzątającej pamiętajmy podpisać umowę o współpracę. Powinny być w niej określone wszystkie czynności, jakie zostaną wykonane w ramach jednorazowego sprzątania powierzchni biurowej.

Rzadko kiedy zdarza się, żeby w biurze samodzielnie sprzątali pracownicy albo właściciel firmy, która je wynajmuje. W dużych biurowcach najczęściej jest już wybrana firma zajmująca się sprzątaniem biur w danym obiekcie. W takiej sytuacji najemcy nie muszą już szukać firmy sprzątającej a jedynie muszą podpisać umowę na sprzątanie swojej powierzchni biurowej. To najwygodniejsze i najmniej czasochłonne rozwiązanie, które wystarczy jedynie zatwierdzić stosowną umową.