Idealny ręcznik dla dziecka

Idealny ręcznik dla dziecka

9 marca 2019 Usługi / Produkcja 0

 

Oferta produktów przeznaczonych dla dzieci jest bardzo szeroka. Często przyszłe mamy, które chcą przygotować wyprawkę dla swojej pociechy nie potrafią się nawet odnaleźć w sklepie z akcesoriami dla niemowląt. Wśród produktów, które każdy rodzic musi mieć przygotowanych dla swojej pociechy nie może zabraknąć oczywiście ręcznika. Jego wybór teoretycznie nie powinien być niczym trudnym. W praktyce jednak warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, zanim wybierzemy ten czy inny ręcznik.

Jaki ręcznik dla niemowlaka wybrać?

produkcja ręcznikówChyba dla wszystkich oczywiste jest przede wszystkim to, że ręcznik dla niemowlaka powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej sprawdzają się te produkty, które mają w swoim składzie jak największy procent bawełny. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ręczniki bawełniane są delikatne dla wrażliwej skóry niemowląt oraz bardzo dobrze chłoną wodę. Skóry niemowlaka nie wolno pocierać ręcznikiem, a jedynie delikatnie ją osuszać, przykładając produkt do ciała. Niezwykle istotna jest zatem prawidłowa produkcja ręczników. Muszą one spełniać wszelkie normy jakościowe, które obowiązują przy tworzeniu produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Osobiście zawsze polecam młodym mamom kupno polskich ręczników. W naszym kraju istnieje mnóstwo bardzo dobrych marek, które specjalizują się w produkcji wysokiej jakości produktów dedykowanych niemowlętom. Dotyczy to zresztą nie tylko samych ręczników, ale także: myjek, ubranek, pościeli, prześcieradeł czy ochraniaczy do dziecięcych łóżeczek. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając ręcznik dla swojego bobasa? Bardzo istotny jest rozmiar materiału, którym mamy osuszać ciało niemowlaka po kąpieli. Warto przy tym zauważyć, że rozmiary ręczników dla niemowląt są inne niż ręczników dla osób dorosłych. Okrycia kąpielowe dla najmłodszych są przeważnie kwadratowe, dzięki czemu dziecko można zawinąć w tak zwaną kopertę. Najczęściej rodzice wybierają ręczniki o długości i szerokości 100 cm. Takie produktu są bowiem bardzo praktyczne i można ich używać także wówczas, gdy nasza pociecha nieco już podrośnie.

Na polskim rynku znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju ręczników dla niemowląt. Widząc ciekawe wzory i kolory, niejedna mama zapomina o kwestiach najważniejszych, a mianowicie o dobrej jakości materiale. Dodatki w postaci specjalnych kieszonek na główkę bobasa, czy też wyszytych postaci bajkowych nie zawsze są wskazane. Ręcznik dla niemowlaka ma przede wszystkim być wykonany z doskonałej jakościowo bawełny, dobrze chłonąć wodę oraz być przyjemny dla skóry.