Gzymsy zewnętrzne upiększą Twój dom!

Gzymsy zewnętrzne upiększą Twój dom!

9 grudnia 2020 Budownictwo i dom 0

Gzymsy elewacyjne dość często noszą nazwę gzymsy zewnętrzne. Ich zastosowanie pozwala na urozmaicenie elewacji w domach o stylu klasycznym i współczesnym. Duży wybór modeli i rozmiarów pozwala na użycie ich w wielu lokalizacjach na ścianie. Idealnie współgra z listwami elewacyjnymi, boniami czy fasetami. Gzymsy elewacyjne wykonane są z trwałych materiałów i są dodatkowo zabezpieczone tynkiem sztukatorskim. Śzybki i łatwy montaż powoduje, że w krótkim czasie budy.

Wykończenie elewacji z gzymsami zewnętrznymi

 

gzymsy zewnętrznePrzy wykończeniu elewacji bardzo ważną rolę odgrywają poszczególne elementy wykończeniowe,  takie jak gzymsy zewnętrzne. Co za tym idzie, ich wykorzystanie automatycznie zapewni nam metamorfozę całej elewacji. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, tym bardziej, jeśli dotychczasowe elementy wykończeniowe nie sprawdzają się w swojej roli. Możemy zagwarantować, że gzymsy elewacyjne odmienią wygląd elewacji nadając jej oryginalnego stylu. Można także skusić się na zmianę wyglądu z wykorzystaniem dekorów styropianowych. Z łatwością uda nam się umieścić je przy oknach lub drzwiach – tak, aby stanowiły stylową oprawę utrzymaną w klasycznym designie. Styropianowe dekory są dostępne w naszym sklepie internetowym w najróżniejszych wielkościach i kształtach, dlatego z łatwością można dopasować je do architektury danej elewacji Każdy nas zgodzi się z tym, że bardzo ważną rolę w wyglądzie danego budynku odgrywa jego elewacja. Przy jej dekorowaniu warto zadbać o odpowiednie listwy gzymsowe. Na samym początku musimy się jednak zastanowić nad konkretnym wzorem. Dodatkowo, dobrym pomysłem okaże się dobranie dodatkowych elementów wykonanych ze styropianu. Aktualnie tego typu dekoracje cieszą się naprawdę ogromną popularnością, szczególnie wśród amatorów aranżacji elewacji utrzymanych w klasycznym charakterze. Koniecznie należy zaznaczyć, że styropianowe zdobienia drzwi są niezwykle wytrzymałe i przez bardzo długi czas zachwycają estetycznym designem. Oferowane przez nas listwy gzymsowe są pokryte powłoką z kruszywa kwarcowego, co bezpośrednio wpływa na ich trwałość. Warto skusić się na subtelne zdobienia w formie łuków czy większych dekorów. Bardzo ważne jest, aby styropianowe elementy były jak najlepiej dopasowane do aktualnego stylu elewacji.

Gzymsy pośrednie czy gzymsy elewacyjne montowane zazwyczaj pomiędzy kondygnacjami budynku na całej długości – dzięki czemu zmniejszają optycznie wielkość budynku. Lekkie i łatwe w montażu.Potrafią odmienić oblicze budynku dodając mu subtelnych, eleganckich akcentów. Gzymsy wykonane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki temu będą utrzymywały się na elewacji przez długie lata. Są odporne na uszkodzenia, bród i niekorzystne warunki pogodowe zyskuje nowego blasku czy stylowego wyglądu. Wszystko zależy tylko od Twojej fantazji.