Główne rodzaje odbojnic

Główne rodzaje odbojnic

29 stycznia 2021 Przemysł / Produkcja 0

W budynkach użyteczności publicznej, w których panuje duży ruch, występuje problem z koniecznością powtarzania częstych remontów. Ze względu na dużą intensywność użytkowania takich budynków, ich wnętrza ulegają bardzo szybkiej eksploatacji.  W szczególności tyczy się to ścian, które mogą ulegać zabrudzeniom , czy uszkodzeniom mechanicznym.

Zastosowanie odbojnic montowanych na ścianach

odbojnice ścienneBudynki użyteczności publicznej są zazwyczaj eksploatowane znacznie intensywniej niż budynki prywatne. Dotyczy to w szczególności takich budynków i obiektów, jak na przykład szkoły, przedszkola, czy też szpitale. W tego typu obiektach występuje bardzo częsta konieczność wykonywania remontów, w szczególności, gdy mowa o ścianach i podłogach. Jeżeli chodzi o ściany, można je jednak dosyć dobrze chronić przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, stosując tak zwane odbojnice ścienne. Odbojnice to inaczej płaskie elementy wykonane z różnego rodzaju surowców, które można przykleić lub też zamontować na ścianach, aby bardzo skutecznie chronić je przed zabrudzeniami jak również i uszkodzeniami. Mogą one przyjmować różne formy , takie jak odbojnice płaskie, narożne , czy też wypukłe. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są odbojnice narożne, w szczególności w miejscach takich jak szpitale. To właśnie w szpitalach najczęściej dochodzi do zbyt częstego uszkodzenia ścian czy też podłóg, że względu na to, że pacjentów bardzo często przewozi się na wózkach czy też łóżkach, przez co obtłuczenia czy też uszkodzenia narożników ścian mogą być bardzo częste. W szkołach takie odbojnice w szczególności przydają się, aby uchronić narożniki ścian od uszkodzeń w wyniku uderzeń ławkami czy też krzesłami. Warto pamiętać jednak, że wybór odbojnicy nie jest zadaniem łatwym. Prócz funkcji ochronnych nie powinny pogarszać one estetyki wnętrz, a także i muszą być one bezpieczne dla dzieci, pacjentów, czy też innych użytkowników danego budynku. Dlatego też każdy typ odbojnic powinien mieć zaokrąglone brzegi. Zazwyczaj odbojnice są wykonane albo z tworzyw sztucznych, albo też ze stali nierdzewnej. Ten drugi typ odbojnicy wyróżnia się znacznie większą wytrzymałością, dzięki czemu może być używany przez znacznie dłuższy czas bez konieczności zbyt szybkiego wymieniania na nową odbojnice.

W przypadku obiektów użyteczności publicznej sporym problemem okazuje się zbyt duża ich podatność na uszkodzenia, przez co trzeba często powtarzać ich remonty. Aby temu zapobiegać, warto wyposażać się w odpowiednie akcesoria ochronne. Dzięki nim bowiem, znacznie łatwiej będzie można zachować dany obiekt w dobrym stanie technicznym jak i wizualnym.