Gdzie stosuje się siatkę plecioną?

Gdzie stosuje się siatkę plecioną?

3 października 2019 Przemysł / Produkcja 0

 

Stalowe siatki mają bardzo wiele zastosowań, co wcale nie dziwi. Wykonuje się je ze stali, która po odpowiednim ukształtowaniu przybiera postać ażurowych paneli, które można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań oferowanych przez producentów siatki są te plecione. Do ich wytworzenia wykorzystuje się różnej grubości drut. Jego rodzaj jest dopasowywany indywidualnie do każdego zamówienia, aby gotowy panel spełniał oczekiwania klienta.

Siatka pleciona do ogrodzeń i nie tylko

siatka pleciona producentChyba najbardziej popularnym zastosowaniem siatek plecionych jest wykorzystanie ich jako panele do ogrodzeń. W zależności od tego, jaka jest średnica drutu wykorzystanego podczas produkcji oraz od rozmiaru oczek, panele mogą uzyskiwać różną sztywność. Dodatkowo drut dostępny jest w dwóch wariantach: prostym lub karbowanym. Delikatne zagięcia sprawiają, że całość jest jeszcze stabilniej ze sobą związana. To bardzo istotne, ponieważ siatka pleciona wykonywana jest w taki sposób, że mijające się prostopadle druty nie są ze sobą w żaden sposób połączone. Jakie jeszcze zastosowania ma siatka pleciona Producent podaje wiele ciekawych propozycji. Może być wykorzystywana jako elementy obudów równego rodzaju urządzeń. Dzięki temu, że nie jest to rozwiązanie pełne, wykonana z siatki obudowa umożliwia swobodny przepływ powietrza wokół urządzenia. To istotne w niektórych maszynach przemysłowych, szczególnie tych, które są chłodzone powietrzem. Plecione panele mogą także stanowić część wentylacji mechanicznej lub urządzeń rolniczych. Istotne jest jednak to, aby wykonane były z odpowiedniego materiału. Wiele urządzeń pracuje w trudnych warunkach. Narażone są nie tylko na zmienną pogodę, ale również brud, smar i nierzadko działanie środków chemicznych, takich jak nawozy. W związku z tym warto zastosować taką siatkę, która będzie posiadała odpowiednie powłoki. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są panele z drutu pokrytego warstwą cynku, który zabezpiecza gotowy wyrób przed korozją w sposób znacznie trwalszy niż farby.

Stalowe siatki plecione najczęściej kupowane są przez firmy, które zajmują się ich dalszą obróbką. W związku z tym na rynku ogólnodostępne są już gotowe elementy w postaci części maszyn, czy paneli ogrodzeniowych. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ klienci nie muszą martwić się dodatkową obróbką otrzymanych elementów. Dzięki temu oszczędzają nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ nie muszą korzystać z usług przedsiębiorstw zajmujących się dodatkową obróbką elementów.