Gdzie kupić strój kucharski?

Gdzie kupić strój kucharski?

9 grudnia 2020 Sklepy internetowe 0

Jako kucharka wielokrotnie musiałam zakupić specjalistyczne ubrania robocze. W zależności od zakładu pracy, w którym byłam zatrudniona, mój strój znacząco się różnił. Niektórych może to dziwić, ponieważ istnieją pewne normy i wymogli istniejące w moim zawodzie od lat. Przepisy jednak nie precyzują wszystkiego. Warto wiedzieć, jakie stroje kucharskie są ogólnodostępne na rynku, a które możemy zdobyć na specjalne zamówienie.

Różne kitle kucharskie

biały kitel kucharskiZacząć należy od absolutnych podstaw, a zatem od stwierdzenia, że pracując przy produktach żywnościowych, należy wyglądać czysto i schludnie. Nie mogą nam przeszkadzać zbyt długie paznokcie, czy opadające na oczy włosy. Nie oznacza to, że nie możemy takowych posiadać, a jedynie tyle, że musimy odpowiednio chronić przygotowywane przez nas jedzenie przed potencjalnym niebezpieczeństwem. W kuchni obowiązkowo należy posiadać wierzchnią odzież roboczą w postaci fartucha. Na głowach kucharzy oraz ich pomocników powinny znaleźć się specjalne czepki, dzięki którym unikają oni opadania włosów na produkty żywnościowe. Zaczynając swoją pracę, bardzo nie lubiłam takiego stroju, jednak dziś przywykłam do niego i w niczym mi już on nie przeszkadza. Mój ulubiony biały kitel kucharski kupiłam przez Internet, jednak często korzystam także ze sklepów stacjonarnych. W Krakowie, Bydgoszczy oraz Opolu znajdują się bardzo duże hurtownie, w których głównym asortymentem są właśnie ochronne fartuchy. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ można wybierać nie tylko w rozmiarach i fasonach, ale także w kolorach i materiałach. Warto zaopatrzyć się z kilka zestawów chałatów, ponieważ można je wówczas dostosować nie tylko do swoich upodobań, ale także do panującej temperatury, czy pory roku. Kobiety pracujące w kuchni uwielbiają prezentować swoje robocze stroje, ponieważ są one po prostu ładne. Moja przyjaciółka Monika, która jest szefem kuchni w jednej z krakowskich restauracji, ma ponad dwadzieścia kitli i używa ich wszystkich naprzemiennie. Najlepiej prezentuje się w fartuchach bawełnianych posiadających orientalne lub ludowe wzory. Oczywiście do swojego ubrania dopasowuje odpowiedni czepek, który musi być nie tylko przewiewny, ale także kolorowy!

Ubrania używane przez pracowników kuchni nie muszą być monotonne. Oczywiście najważniejsze jest to, aby zostały wykonane z najlepszych materiałów, jednak wzory i kolory dla wielu osób mają także duże znaczenie. Dziś wszelakie fartuchy i czepki możemy kupić zarówno w licznych sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Wybór takiego asortymentu jest tak duży, że nie trzeba ograniczać się do białych, nudnych zestawów.