Futon to tradycyjny japoński materac

Futon to tradycyjny japoński materac

7 grudnia 2019 Urządzanie wnętrz 0

Najprościej mówiąc, futon jest rodzajem poduszki lub materaca, a futony są cenione ze względu na ich wszechstronność. W przeciwieństwie do standardowego materaca futony są bardzo elastyczne i często są używane jako poduszki na stelażach, które można przekształcić między sofą a łóżkiem. Futony są przeznaczone do spania zamiast materaca.

Futony idealnie dopasowują się do ciała

wełniany futonJednak regularne spanie na jednym z nich może, ale nie musi być dobrym pomysłem, w zależności od okoliczności i konkretnego futonu. W przeszłości futony były standardem spania w Japonii i często są dziś używane ze względu na ich wygodę. Te elastyczne materace można łatwo złożyć i przechowywać, pozostawiając miejsce na inne czynności. Standardowego łóżka z ramą nie można tak łatwo odłożyć, dlatego należy zarezerwować miejsce specjalnie na łóżko. Futony japońskie i amerykańskie są podobne, ale istnieją pewne różnice. Futony japońskie są zwykle cieńsze i są przeznaczone do układania na podłodze, podczas gdy futony amerykańskie są grubsze i zwykle układane na ramie. Jakość twojego łóżka wpływa bezpośrednio na jakość twojego snu. Użycie twardego materaca zapewnia dobre wsparcie pleców, zmniejszając ból pleców. Według specjalistów umieszczenie materaca na podłodze nie jest szkodliwym sposobem na zwiększenie twardości materaca. Futony są zwykle twardsze niż tradycyjne materace, ponieważ są zaprojektowane do układania na podłodze, dlatego takie użycie futonu może być dla Ciebie dobre. Jednak jako rozwiązanie przewlekłego lub silnego bólu pleców futon prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ inne materace mogą lepiej dopasowywać się do ciała. To, jak zbudowany jest Twój wełniany futon jest ważnym czynnikiem wpływającym na to, jak dobrze będziesz spał na nim. Jeśli masz tendencję do spania na plecach, cieńszy futon jest lepszy i zapewni większe wsparcie. Jeśli masz tendencję do spania na boku, grubszy futon jest niezbędny do amortyzacji twojego ciała. Futony mogą być również wykonane z różnych materiałów. Bawełna jest tradycyjnym materiałem na futon, ale nowoczesne futony mogą być wykonane z pianki lub poliestru, które zapewniają dobre wsparcie i są bardziej odporne na pleśń niż inne materiały.

Należy zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o komfort leżenia na futonie, to nie są one idealnie płaskie, jak typowy materac. Dotyczy to większości futonów. Futony wytrzymają dłużej, jeśli są lekko używane. Jeśli dobrze się nimi zajmujesz, możesz oczekiwać, że wytrzymają od pięciu do dziesięciu lat. Można znaleźć takie, który przetrwają naprawdę długo, jeśli będziesz ich używać regularnie.