Firmy oferujące profesjonalne pomiary elektryczne

Firmy oferujące profesjonalne pomiary elektryczne

4 października 2020 Przemysł / Produkcja 0

 

W dużych zakładach przemysłowych konieczne jest stosowanie nowoczesnych technologii, które umożliwiają szybką i precyzyjną diagnostykę procesów w nich zachodzących. To z kolei umożliwia podejmowanie decyzji o wdrażaniu działań optymalizacyjnych oraz dalszych inwestycji. Żeby było to możliwe należy najpierw zakupić odpowiedni sprzęt, który dostarczy niezbędnych danych. Niezależnie od produkowanego asortymentu kluczem jest sprawdzenie co się dzieje w podstawowych układach.

Profesjonalne analizatory do zakładów przemysłowych

profesjonalny miernik parametrów sieci elektrycznejDla funkcjonowania poszczególnych urządzeń czy maszyn, które są podłączone kluczowe jest zapewnienie parametrów znamionowych. Tylko w ten sposób możliwe jest osiągnięcie odpowiedniej niezawodności oraz sprawności. W tym celu stosuje się przeważnie profesjonalny miernik parametrów sieci elektrycznej, który jest w stanie zgromadzić wiele ważnych i przydatnych informacji. Z wyświetlacza miernika można chociażby odczytać wartość napięcia zasilającego, natężenie prądu czy współczynnik mocy. Każdy z parametrów jest wyświetlany dla osobnej fazy jeśli zainstalowany jest analizator trójfazowy. Oprócz wcześniej wspomnianych dobry miernik jest w stanie wyświetlić współczynnik zawartości harmonicznych zarówno dla przebiegu prądu jak i również napięcia. Co więcej dobrej klasy urządzenia są również w stanie wychwycić zdarzenia niepożądane takie jak chociażby zaniki, zapady czy wahania napięcia zasilającego. Dzięki temu możliwe jest ich powiązanie z konkretnymi wydarzeniami na terenie zakładu. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest stosowanie nowoczesnej aparatury kontrolno-pomiarowej. Urządzenia to pozwalają zbierać wiele istotnych parametrów, których analiza umożliwia podejmowanie kluczowych decyzji co do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą jeśli chodzi o dokładność pomiaru. W zakładach przemysłowych warto stosować jak najdokładniejsze mierniki, których wskazania mogą być podstawą do dalszych rozważań. Jest to bardzo ważne.

Z punktu widzenia osób analizujących później dane im dokładniejszy sprzęt tym bardziej wiarygodny wynik. Bardzo dobrej jakości sprzęt można kupić w profesjonalnych punktach stacjonarnych lub za pośrednictwem sklepów internetowych. Warto wspomnieć, że w określonych przypadkach warto skontaktować się bezpośrednio z producentem. Niektóre modele mogą być bowiem dostępne jedynie na zamówienie. Producent jest w stanie podać przybliżony termin realizacji oraz koszty z tym związane. Dzięki temu zleceniodawca jest w stanie przekalkulować czy będzie korzystał z danego rozwiązania czy poszuka innego, które jest bardziej dostępne lub po prostu tańsze.