Firanka sklepowa – symbol czystości domu

Firanka sklepowa – symbol czystości domu

18 września 2019 Dom i wnętrza 0

Pomimo pojawiających się nowych tendencji zdobienia okien zasłaniania ich żaluzjami czy roletami, ciągle jeszcze pokutuje przekonanie,że biel firan w oknach jest wyznacznikiem czystości, stąd niechętnie kupujący nabywają nawet firany w innej kolorystyce, czy kolorowych wzorach.

Popularność sklepów z szyldem – firanka sklep 

firanki sklepWspomniane powyżej nowoczesne tendencje nie są w stanie wyeliminować z naszego rynku salonami, które zajmują się handlem firan, a co za tym idzie, również i zasłon. W czasach nam współczesnych projektanci prześcigają się w tworzeniu deseni firan, ich drapowania, ozdabiania gipiurą czy tworzenia draperii. Pomimo zmian w tendencji do fachowego ozdobienia firany i nadania jej niepowtarzalnego charakteru, zawsze bazą jest biała firana, nadająca mieszkaniu uroku oraz rozjaśnia wnętrze. Stąd z ulic miast nie znikają duże, zachęcające do kupna salony o nazwie firanki sklep. W sklepach tej branży nabyć możemy niezliczone typy, rodzaje i desenie firan ozdabiających wnętrza mieszkań. Pomimo nadciągąjących tendencji do nowoczesności i nowoczesnych rozwiązań związanych ze zdobnictwem mieszkań, w większości jednak światło okien wypełniane jest przez firany, czasem niezwykle wymyślnych, a le wynikających z potrzeby zaznaczenia własnej przestrzeni życiowej. Sklepy z firanami sprzedają nie tylko tkaniny na metry dla klientów, którzy są zdecydowani na klasyczną formę zawieszenia firan, dysponują także gotowymi,bajecznymi zestawami, które powiesić można od razu. Ponadto wiele sklepów oferujących tkaniny firanowe, przyjmuje formę salonu krawieckiego, gdzie z zakupionej tkaniny można na zlecenie i zgodnie z własnym projektem uszyć firany, które z pewnością będą wysoce oryginalne.Jeżeli jest to wymagane, salon dobierze odpowiednie dodatki i wykończenia odpowiadające i będące zgodne z opracowanym przez nas,projektem. W pewnym momencie głoszono pogląd, iż sklepy z firanami stracą swoją pozycję i zostaną zlikwidowane, podobnie, jak stało się to ze sklepami pasmanteryjnymi. Popyt na tradycyjne firany, który nadal trwa, nie wskazuje na rychły upadek sklepów w nie zaopatrujących.

Sklepy z firanami doskonalą swój asortyment i to właśnie powoduje, że zwolennicy tradycji, każdy z nich, znajdą w sklepie zawsze coś dla siebie, zaś miłośnicy nowości zrealizują swoje marzenie z oknem na świat, które ma cechować wysoka estetyka. Sklepy te proponują całą galę firan odbiegających od tradycyjnej bieli, co daje jeszcze większe pole do popisu.Tutaj bowiem klasyka spotyka się z nowoczesnością.