Fachowa rozbiórka zabudowań

Fachowa rozbiórka zabudowań

30 maja 2021 Budownictwo i dom 0

W naszej okolicy znajduje się wiele osad, które zostały opuszczone z najróżniejszych przyczyn. Teren który niegdyś należał do takich osad jest bardzo tani, i zazwyczaj bardzo szybko znajduje nowych właścicieli, gdy tylko zostanie wystawiony na sprzedaż. Przygotowanie takiego terenu pod jakiekolwiek inwestycje wymaga jednak dokładnego wyburzenia wszystkich budynków i pozostałości, które zazwyczaj zalegają na posesjach od bardzo dawna.

Profesjonalne wyburzanie nieużytków i budynków

rozbiórki w zielonej górzeNiewiele firm budowlanych podejmuje się wykonywania rozbiórki budynków, gdyż jest to zadanie bardzo wymagające i trudne, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie istnieje realne zagrożenie dla pracowników przeprowadzających wyburzanie, w budynkach ciągle podłączonych do sieci wodnych i energetycznych, co zdarza się zaskakująco często. W celu oczyszczenia terenu, na którym miała być przeprowadzona budowa, na którym znajdowało się wiele nieużytków i budynków nadających się tylko do wyburzenia zaangażowaliśmy usługi firmy wykonującej rozbiórki w Zielonej Górze. Owa firma znana jest przede wszystkim z fachowego wyburzania starych kamienic w centrach miast w całkowicie bezpieczny, a jednocześnie sprawny i szybki sposób. Firma dysponuje własnymi ciężkimi pojazdami, oraz specjalistami którzy bardzo szybko i sprawnie planują wszystkie działania podczas wyburzania dowolnych budynków. Usługi firmy nie kończą się tylko na samym wyburzaniu, gdyż w zakresie działań znajduje się również usuwanie wszystkich pozostałości po budynkach i odpadów po pracach z terenu na którym były one wykonywane, a po wykonaniu zadań, teren zazwyczaj jest doskonale przygotowany do dalszych robót ziemnych i rozpoczęcia projektu. Metody wyburzania, jakie firma stosuje różnią się w zależności od budynku który ma być usunięty, oraz jego stanu. W większości przypadków wystarczy ręczne zburzenie pozostałości po budynku i wywiezienie pozostałości. W innym wypadku używane są maszyny ciężkie w celu zrównania zabudowań z ziemią w bezpieczny i szybki sposób, po upewnieniu się iż wewnątrz budynków wyburzanych nie funkcjonuje nadal ciąg gazowy czy wodny.

Najtrudniejsze są oczywiście zabudowania po zakładach przemysłowych, i w ich przypadku używane są przemysłowe materiały wybuchowe. Te zabudowania często są zbyt duże by można je rozebrać za pomocą pojazdów, a same prace mogłyby być niebezpieczne dla pracowników. Wyburzanie za pomocą materiałów wybuchowych bardzo często używane jest do rozbiórki kominów czy chłodni przemysłowych, oraz wszelkich dużych zabudowań przemysłowych.