Etykiety na ubrania

Etykiety na ubrania

22 czerwca 2019 Usługi / Produkcja 0

Czy kiedykolwiek ktoś z nas zastanawiał się jak wykonuje się i po co rzeczywiście są metki wszyte w ubrania? Odpowiedź jest prosta – nikt z nas! Dla nas metka to niepotrzebny strzępek materiału który drażni nasze ciało lub pokazuje nasz status materialny. Wiadomo, że firmowa metka na ubraniu to szpan, klasa i szyk, za którym większa część ludzi podąża. Jest jednak parę rodzajów etykiet, nad którymi warto się pochylić.

Wszywki z żakardu

etykiety żakardoweEtykiety na ubrania do wszycia przestają być powoli standardowym nośnikiem informacji dla użytkownika. Stają się bardzo atrakcyjnym dodatkiem do ubrań. Dużo renomowanych firm odzieżowych stawia obecnie na etykiety żakardowe po to, by w unikalny sposób przedstawić logo swojej marki. To dość estetyczny i modny sposób na rozreklamowanie swojego znaku firmowego szerokiemu kręgowi odbiorców. Dzięki wszywkom, jakimi niewątpliwie są etykiety żakardowe mogą wypromować się bardzo już znani przedsiębiorcy  oraz właściciele małych wytwórni, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży z ubraniami lub innymi materiałami, na których taką metkę się umieszcza. Tkanina żakardowa nie zmienia się pod wpływem wysokiej temperatury a nawet wilgoci i właśnie dlatego jest idealnym materiałem do wytwarzania na niej metek wszytych w odzież. Faktura takiej etykiety z żakardu nie powinna zostać naruszona nawet wtedy, gdy tkanina będzie bardzo często prana. Wspominane etykiety żakardowe mogą być wielobarwne lub jednobarwne oraz mają  wzory z bardzo widocznymi konturami. Takie  wyraziste oddanie kształtów, pozwala na tworzenie atrakcyjnych obrazków na naszywkach tekstylnych, które nagle przestają być zaleceniami dla użytkownika danego  produktu, a stają się poniekąd dziełami sztuki, które przyciągają ludzkie oko. Producenci odzieży, coraz częściej sięgają po etykiety żakardowe i mają niekończące się pomysły na loga, które mają znaleźć się na odzieży. Pośród produktów, jakimi są wspomniane etykiety, możemy znaleźć też przywieszki do zamków w bluzach, emblematy, które są często   nanoszone na torby  oraz jeansy.  Te trwałe etykietki mogą łatwo oznaczyć elementów odzieży, które z ich pomocą nabierają oryginalnego wyglądu. Zazwyczaj wszywka jest dyskretna, ale na tyle widoczna, że staje się skuteczną reklamą marki.

Nic dziwnego, że producenci oraz projektanci chwalą sobie tego rodzaju metki odzieżowe. Żakard jest doskonałym, trwałym materiałem, który łatwo poddaje się obróbce. Dobrze zaprojektowana wszywka z żakardu już sama w sobie jest ciekawa i mówi o jakości noszonej odzieży, na którą nie ma się co oszukiwać, zwraca uwagę masa ludzi z naszego otoczenia.