Empatyczna i doświadczona opiekunka

Empatyczna i doświadczona opiekunka

10 grudnia 2019 Usługi / Produkcja 0

W naszym kraju niewiele osób jest w stanie wynająć całodobowo opiekunkę dla osoby starszej, ponieważ względem posiadanych emerytur są to bardzo wysokie koszty. Najczęściej członkowie rodzin sprawują opiekę nad taką osobą, co często się wiąże z rezygnacją z pracy. W Niemczech jest zupełnie na odwrót, ponieważ Niemców stać na wynajęcie opiekunki z Polski dla swojej mamy, czy babci. W takiej sytuacji obie strony na tym korzystają, ponieważ każdy otrzymuje to, czego oczekiwał. 

Gdzie znaleźć pracę dla opiekunki osoby starszej? 

empatyczna opiekunka osoby starszej do niemiecGdyby Niemiec chciał zatrudnić niemiecką opiekunkę do opieki nad swoim członkiem rodziny, który jest w podeszłym wieku, musiałby jej zapłacić znacznie więcej niż opiekunce z Polski. Oczywiście musi się on liczyć z ewentualną utrudnioną komunikacją, ponieważ opiekunki nie zawsze znają język obcy. W Polsce znajdziemy mnóstwo ogłoszeń na opiekunkę osoby starszej w Niemczech, która posiada znajomość języka niemieckiego, lub też nie. Dla Polaków obie oferty są dobrze płatne, choć ta z wymaganym językiem będzie miała nieco wyższą stawkę. W biurach pośrednictwa pracy często można znaleźć ogłoszenie, że poszukiwana jest empatyczna opiekunka osoby starszej do Niemiec i cieszy się ono dużym zainteresowanie. Na takie stanowisko są głównie kierowane kobiety w wieku od czterdziestu pięciu do nawet sześćdziesięciu lat, ponieważ dla nich wyjazd na kilka tygodni jest najmniejszym problemem. Jednak nie każda osoba się nadaje do takiej pracy, ponieważ wymaga ona spełnienia kilku kryteriów. A mianowicie trzeba się wykazywać empatią, cierpliwością i chęcią niesienia pomocy osobie słabszej. Starsze osoby często nie są w stanie samodzielnie funkcjonować, dlatego też zakres obowiązków opiekunek jest dość szeroki. Często trzeba podawać leki i jedzenie podopiecznemu, ubierać, myć, a nawet sprzątać i gotować, ponieważ opiekunka mieszka razem ze straszą osobą. Jeżeli skorzystamy z oferty pracy biura pośrednictwa, to mamy gwarancję bezpiecznego zatrudnienia i stałego wynagrodzenia. 

Do pracy w Polsce w charakterze opiekunki osoby starszej, wymagane jest doświadczenie i niezbędne kursy, czy szkolenia. Natomiast jadąc do pracy w Niemczech, bardziej istotne są określone cechy charakteru takiej jak empatia, czy cierpliwość. Współpraca ze straszą osobą, czasem bywa dość uciążliwa, dlatego trzeba umieć podejść do takiej osoby. W takiej sytuacji bardzo się przydaje opanowanie i znajomość języka niemieckiego, dzięki któremu można się łatwo komunikować z osobą podopieczną.