Ekonomiczna przegroda przemysłowa

Ekonomiczna przegroda przemysłowa

25 września 2019 Przemysł / Produkcja 0

Założeniem każdego dobrego przedsiębiorcy jest szukanie oszczędności oraz podnoszenie jakości, efektywności i bezpieczeństwa pracy. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tych celów jest dobre podzielenie i oddzielenie poszczególnych sektorów przestrzeni magazynowych i produkcyjnych hal. Dokonanie separacji powierzchni przynosi ogromne oszczędności w zakresie wydatków na energię grzewczą. Bardzo efektywnym i ekonomicznym sposobem podziału powierzchni przemysłowych i magazynowych jest zastosowanie kurtyn plandekowych oraz przegród wykonanych z pcv. Przygotowane przez producentów „na miarę” doskonale spełnią funkcję separacyjną i izolacyjną.

Funkcjonalne kurtyny plandekowe

przemysłowe przegrody plandekoweKażdy przedsiębiorca dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników finansowych. Jednym ze sposobów na osiągnięcie dobrych rezultatów jest szukanie oszczędności po stronie kosztów stałych (np. wydatki na energię grzewczą) oraz podnoszenie jakości. Mówiąc o jakości mamy na myśli jakość warunków i bezpieczeństwa pracy co bezpośrednio przekłada się na podniesienie wolumenu i jakości produkcji. Słowo jakość jest tu kluczowe gdyż konkurencyjny rynek wymaga produktów najwyższej próby. Najtańszym środkiem wydzielenia poszczególnych sektorów hal są przemysłowe przegrody plandekowe wykonywane z powlekanych tkanin poliestrowych. Kurtyny plandekowe wykonywane są z tkanin o różnej gramaturze co wpływa na ich całkowity ciężar. Dlatego też kurtyny o dużych powierzchniach wykonuje się z lekkich plandek. Mają one jedną podstawową wadę. Ze względu na małą grubość nie można w nich montować przeźroczystych pasów i okienek umożliwiających dostęp światła i obserwację tego co za kurtyną się dzieje. Wszystkie kurtyny plandekowe produkowane są na zamówienie dla konkretnych miejsc na halach dzięki czemu właściwie spełniają swoją funkcję. Do mocowania przegród plandekowych używa się zaciskanych w nich metalowych przelotek. Konstrukcję nośną wykonuje się z rur lub stalowych linek na których jest rozwieszona przegroda plandekowa. Taka konstrukcja pozwala na przesuwanie połaci kurtyny w razie potrzeby. Kurtyny plandekowe występują w wielu kolorach i grubościach.

Dzięki kurtynom plandekowym dokonuje się izolacji termicznej i akustycznej. Skutecznie powstrzymują one przemieszczanie się mas powietrza utrzymując temperaturę w danym sektorze. W pewnej mierze chronią też przed hałasem. Ważną ich funkcją jest również zatrzymywanie zanieczyszczeń w postaci pyłów, kurzu i oparów. W wielu wypadkach mają też chronić przed wścibskim wzrokiem osób niepożądanych. Bardziej funkcjonalne i wyspecjalizowane od kurtyn plandekowych są kurtyny wykonane z pasów pcv. Jest to jednak odrębne zagadnienie, które ważne jest zasygnalizowania. Osoby, które myślą o inwestycji w przegrody przemysłowe znajdą pełną informację u producentów.