Efektywne metody ocieplania poddaszy

Efektywne metody ocieplania poddaszy

3 stycznia 2021 Budowa 0

Przypominając sobie lekcje fizyki możemy odświeżyć sobie informacje na temat podnoszenia temperatury powietrza w pomieszczeniu. Gdy dochodzi do ogrzewania powietrza to automatycznie powietrze zaczyna unosić się ku górze. W efekcie najpierw ogrzewane są górne partie budynku i musi minąć trochę czasu zanim ogrzewanie zacznie być odczuwalne przy podłodze. Ważne jest więc to aby górne partie były w odpowiedni sposób zabezpieczone przed utraceniem cennego ciepła. 

Izolacja termiczna na poddaszu domu 

ocieplanie poddasza w mazowieckimTak samo jak u ludzi najwięcej ciepła uchodzi przez głowę to tak samo w budynkach ciepło uchodzi głównie przez te części budynku, które mieszczą się u góry. Wielu z nas budując swój dom decyduje się na stworzenie warstwy termoizolacyjnej jedynie na ścianach budynku. Natomiast zupełnie pominięte są te części, które są najważniejsze dla odpowiedniego zatrzymywania ciepła. Mianowicie mowa tutaj o poddaszu, które do tej pory w wielu domach nie posiada warstwy chroniącej przed utraceniem ciepła. Obecnie stosuje się ciekawe rozwiązania, które chronią przed jego utratą. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest efektywne ocieplanie poddasza w Mazowieckim można z łatwością natrafić na polecanych specjalistów, którzy świadczą fachowe usługi z tym związane. Izolacja termiczna na takich miejscach często realizowana jest z użyciem pianki poliuretanowej. Na poddaszach szczególnie często stosuje się piankę poliuretanową o strukturze otwartokomórkowej. Taka pianka ma pewną niezwykłą właściwość. Mianowicie jest ona w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną oraz inne gazy. Oznacza to, że można zatrzymywać efektywnie ciepło w budynku przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka występowania mostków termicznych. Pianka poliuretanowa może zostać użyta do ocieplania posadzki na poddaszu lub też do ocieplania ścian czy dachu od jego wewnętrznej strony. Wysoki współczynnik zatrzymywania ciepła pozwala dodatkowo zabezpieczyć poddasze przed jego nadmiernym nagrzewaniem w czasie letnich upałów. 

Mówiąc na temat ocieplania pianką poliuretanową koniecznie zaznaczyć trzeba, że rozwiązania tego typu pozwalają na generowanie znacznych oszczędności. Pianka PUR to materiał, który pozwoli na oszczędzenie na ogrzewaniu. Różnice w kosztach ponoszonych na ogrzewanie zauważymy już w pierwszym sezonie grzewczym. Od dłuższego czasu dostrzec można rosnące zainteresowanie ocieplaniem domów pianką poliuretanową. W efekcie powstaje też coraz więcej firm, które zajmują się przeprowadzeniem takiego ocieplania każdego dnia.