Drukowanie drukarką 3D

Drukowanie drukarką 3D

10 lutego 2020 Drukarnie i reklama 0

Lubię nowe technologie. Oglądam wiele kanałów poświęconych testowaniem różnego sprzętu komputerowego. Ostatnio miałem zajawkę na punkcie drukarek 3D. Pomyślałem, że fajnie by było móc drukować w zaciszu swojego pokoju modele ulubionych samochodów czy elementy wystroju do mojego pokoju. Niestety jak wszystko co jest nowe. Drukarki 3D na początku swojego istnienia były bardzo drogie. Jednak z czasem im więcej firm wprowadziło je do swojej oferty ich ceny stały się coraz bardziej przestępne i w zasięgu przeciętnego zjadacza chleba.

Gdzie w Krakowie kupić drukarkę 3D?

polecane drukarki 3d z krakowaCzas mijał, a moja fascynacja drukarkami 3D i tym co możemy za ich pomocą wydrukować nie malała. Oszczędności na koncie rosły, także realizacja marzenia o posiadaniu własnej drukarki 3D była tylko kwestią czasu. W między czasie popsuł mi się uchwyt do tabletu, uznałem, że czemu by nie wydrukować sobie nowego uchwytu z własnej drukarki 3D. Postanowiłem przeszukać internet i zobaczyć ile takie drukarki kosztują w moim mieście. Włączyłem mój komputer i wpisałem w wyszukiwarce frazę – polecane drukarki 3d z krakowa. Wyskoczyło mi wiele sklepów, które z kolei oferowały wiele różnych modeli drukarek 3D. Ich rozpiętość cenowa również była ogromna. Wybrałem trzy kandydatki, drukarkę z niskiej, średniej i wysokiej półki cenowej. Skorzystałem z opcji porównywania produktów i zacząłem zgłębiać specyfikacje, aby dowiedzieć się dlaczego różnice w cenie są tak duże. Po skończonej lekturze, stwierdziłem, że najodpowiedniejsza będzie przedstawicielka średniej półki cenowej. Sprawdziłem jeszcze opinie użytkowników, którzy dokonali jej zakupu. Zdecydowana większość była pozytywna, ludzie chwalili sobie szybkość i jakość drukowanych rzeczy. Mało tego, materiał który jest wykorzystywany w procesie drukowania nie jest zbyt drogi i jedna „rolka” starcza na dość długo. Po upewnieniu się, że dokonuje właściwego wyboru zamówiłem moją własną drukarkę 3D. Wybrałem sposób płatności, dostałem informację, że moja przesyłka zostanie dostarczona za 2dni.

Po 2 dniach paczka z moją drukarką 3D została dostarczona przez kuriera. Od razu zabrałem się za rozpakowanie i konfigurowanie mojej nowej zabawki. Po przeczytaniu instrukcji obsługi oraz zamontowaniu materiału do drukowania zacząłem szukać interesującego mnie wzoru uchwytu do tabletu. Po kilku chwilach przeszukiwania głębin internetu znalazłem interesujący mnie model. Po wgraniu go do drukarki pozostało mi tylko czekać. Według producenta, druk tych rozmiarów powinien trwać około 12 godzin. Rano zobaczyłem efekt jej pracy, uchwyt był gotowy.