Dostępne gabinety trychologiczne

Dostępne gabinety trychologiczne

4 października 2019 Sport i zdrowie 0

Nie ma kobiety, która ma idealne włosy, ponieważ każdy ich tym, ma odmienne problemy. Jedne się puszą, są suche, cienkie, szybko się przetłuszczają, a jeszcze inne są bardzo słabe i wypadają. Każdy problem ma jakąś przyczynę i trzeba do niej podchodzić indywidualnie. Wiele dolegliwości zdrowotnych negatywnie się odbija na włosach, dlatego tak ważny jest zdrowy tryb życia, zbilansowana dieta oraz właściwa pielęgnacja.

Sposób leczenia w gabinecie trychologicznym

dostępny gabinet trychologicznyWiele kobiet na wyczucie podchodzi do swoich włosów, czyli na przykład wybierają kosmetyki, które w ich odczuciu się sprawdzą i będą właściwe. Co do struktury włosa, to właściwą diagnozę może postawić jedynie dobry fryzjer, lub lekarz trycholog, ponieważ oni najlepiej się na nich znają. Fryzjer zajmuje się ich pielęgnacją, a trycholog leczeniem. Wygląd włosa zaczyna się już w cebulce, dlatego trzeba o nie dbać od wewnątrz i zewnątrz. Piękne i mocne włosy muszą być dobrze odżywione i przytwierdzone w cebulce, aby nie wypadały. Wiele kobiet w okresie jesienno – zimowym skarży się na słabe i wypadające włosy, które często w taki sposób reagują na porę roku, która im nie sprzyja. Dzieje się też tak dlatego, że kończy się cykl życia wielu włosów i dopóki na ich miejscu wyrastają nowe, to nie ma się czym martwić, bo cykl wzrostu zrównuje się z martwymi już włosami. Jeżeli natomiast włosy wypadają i nie następuje wzrost nowych, to może to oznaczać poważny problem zdrowotny, dlatego w takiej chwili trzeba szukać lekarza i najlepszy dostępny gabinet trychologiczny. Lekarz od włosów przyjmuje w  prywatnych gabinetach, dlatego też za wizytę trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Podczas wizyty u trychologa, wykonuje on dokładne badanie skóry głowy i włosów, dzięki unikalnej kamerze z funkcją wielokrotnego powiększenia. Widzi on na monitorze jak wygląda z bliska skóra na głowie i na tej podstawie może postawić właściwą diagnozę oraz dobrać właściwe leczenie. Bywa, że wystarczy skórę oczyścić z zalegającego łupieżu i zastosować odpowiednią kurację przeciwłupieżową, ale bywa też że leczenie jest długotrwałe.

Stan włosów zależy od ich cebulek, dlatego pielęgnacja włosów musi się zacząć od wewnątrz, czyli mowa tu o diecie i witaminach. Dopiero potem trzeba dobrać odpowiednią pielęgnację do rodzaju włosów. W większości przypadków taka profilaktyka wystarcza, aby uchronić się przed nadmiernym wypadaniem włosów. Jednak trycholog spotyka też cięższe przypadki, kiedy w wyniku wypadania włosów konieczny jest nawet przeszczep skóry.