Doskonały płyn do dezynfekcji

Doskonały płyn do dezynfekcji

11 marca 2021 Piękno i zdrowie 0

W dobie pandemii wiadomo że stale trzeba przestrzegać pewnych zasad. Trzeba zachowywać dystans, wietrzyć pomieszczenia, a także nosić maseczki ochronne. Również niezwykle ważna jest dezynfekcja. Dzięki niej można pozbyć się wirusów i bakterii z różnych powierzchni, a także sprawić, że wszystko będzie sterylnie czyste. Dezynfekcja ważna jest nie tylko w szpitalach i innych placówkach medycznych, ale także w domach, czy w przedsiębiorstwach.

Bezpieczny płyn z dodatkiem gliceryny

skuteczny płyn do dezynfekcji z glicerynąWarto zaznaczyć, że to dezynfekcji wykorzystuje się różne preparaty. Mają one formę sprayu, żelu, czy płynu, często mają odpowiednie dozowniki, więc nie trzeba już ich nigdzie przelewać. Środka dezynfekującego używa się tak często jak to potrzebne. Takie preparaty zwykle zawierają minimum 70 procent alkoholu, dzięki czemu działają skutecznie, a dzięki dodawanym substancjom zapachowym mogą również odświeżyć powietrze. Dezynfekować należy zarówno powierzchnie, szczególnie te często uzywane przez wiele osób (klamki, drzwi, krany), jak również same dłonie, bo na nich przenosi się najwięcej zarazków. Jednak od częstej dezynfekcji wiele osób ma przesuszone, popękane dłonie, czasem wręcz pojawiają się małe ranki i trwałe zaczerwienienia. Stosowanie nawet najbardziej natłuszczających i regenerujących kremów do rąk nie zawsze przynosi spodziewany efekt. Warto zatem zadbać o odpowiedni płyn do dezynfekcji, który będzie nie tylko skutecznie czyścił, ale także będzie bezpieczny dla dłoni. Polecany jest na przykład skuteczny płyn do dezynfekcji z gliceryną, mającą silne właściwości natłuszczające. Płyny mogą zawierać też sok lub żel z aloesu, panthenol, czy inne substancje nawilżające. Dzięki temu płyn nadal będzie skuteczny, ale dłonie będą w lepszej kondycji. Takie płyny mogą być też wzbogacane na przykład o ekstrakt z szałwii lub tymianku. To naturalne substancje mające działanie antybakteryjne, a dodatkowo przyjemnie pachnące. Wzmocnią działanie preparatu i nie trzeba będzie dodawać osobno kompozycji zapachowych. To na pewno dobra opcja dla alergików, których dodawany do środków czeszących i kosmetyków ,,parfum” często uczula.

Płyn do dezynfekcji zawsze warto kupować w dużym opakowaniu. Wtedy ma się pewność, że można nim codziennie często dezynfekować dłonie i powierzchnie, a jednocześnie nie trzeba się martwić, że zaraz się skończy i trzeba będzie znowu robić zakupy. Warto jest celować w płyny z dodatkiem substancji nawilżających, które będą chronić dłonie przed przesuszeniem oraz podrażnieniem.