Dokładne wycinanie uszkodzonego zalesienia

Dokładne wycinanie uszkodzonego zalesienia

18 lipca 2019 Działka 0

Wichury które niedawno przetoczyły się po okolicy na szczęście nie dokonały większych zniszczeń, aczkolwiek znaczna powierzchnia lasu, który znajdował się na naszych posesjach została bardzo mocno uszkodzona. Na tyle mocno, by do całkowitego naprawienia szkód wymagana była wycinka połamanych i powalonych drzew, jednak własnymi siłami nie mogliśmy nic zdziałać, nie posiadając ani wystarczającej ilości ciężkiego sprzętu, ani też narzędzi do wycinania.

Szybka wycinka na dużej powierzchni

ścinanie drzew w WarszawiePo przejrzeniu ofert znanych, dużych firm zajmujących się leśnictwem, a przede wszystkim pracami wycinkowymi zdecydowaliśmy jednak poszukać mniejszej, lokalnej firmy, gdyż ceny w owych firmach były o wiele niższe, a warunki zleceń o wiele atrakcyjniejsze niż w dużych koncernach, które nie dość iż były drogie, to na dodatek nie oferowały zbyt dużo w cenie zlecenia. Mniejsze, lokalne firmy natomiast charakteryzowały się nie tylko niższymi cenami, ale również nierzadko o wiele lepszą jakością i rzetelnością usług. Dlatego też wybraliśmy jedną z takich firm, której głównym zajęciem było ścinanie drzew w Warszawie. Od samego początku byliśmy bardzo zadowoleni z współpracy, bo podczas gdy kierownicy firmy konsultowali się z nami dość często i proponowali zmiany w samym przebiegu wycinki, nigdy nie odstawali od planu i nie wykonywali czynności samowolnie, co często zdarzało się podczas współpracy z dużymi firmami, które nie respektowały przygotowanych planów. Usuwanie połamanych i przewalonych drzew nie było czynnością łatwą, i spodziewaliśmy się że dojdzie do sytuacji w której będzie wymagane wycięcie większej ilości drzew niż zakładaliśmy z powodu uszkodzeń podczas prac, jednak pracownicy okazali się bardzo dobrymi fachowcami, wykonując wycinkę bardzo dokładnie, ale również bardzo ostrożnie, tak by nie uszkodzić większej powierzchni lasu, nawet jeśli oznaczałoby to duże przyśpieszenie prac.

W miejscach gdzie nie było możliwości użycia ciężkich maszyn, wszystkie prace wykonywane były ręcznie, z pomocą nowoczesnych narzędzi i mimo iż ich przebieg był nieco wolniejszy, to jednak całość prac udało się wykonać w określonym przez nas terminie. Wycena usług była bardzo atrakcyjna, tym bardziej iż firma oferowała duże zniżki za możliwość utylizacji ściętych drzew, z czego skorzystaliśmy od razu. Po zakończeniu prac, po szkodach spowodowanych złą pogodą nie było śladu, a z efektu końcowego, jak i z współpracy z firmą wycinkową, byliśmy niezwykle zadowoleni, na tyle by w razie potrzeby ponownie skorzystać z jej usług.