Dobroczynna babka płesznik.

Dobroczynna babka płesznik.

20 sierpnia 2021 Sport i zdrowie 0

Babka płesznik to roślina, która ma właściwości podobne do siemienia lnianego. Jest bardzo łagodna, pomaga uregulować pracę jelit. Dodatkowo pomaga leczyć hemoroidy. Z kolei u cukrzyków reguluje poziom cukru we krwi.   Bardzo konkretnie łagodzi objawy łuszczycy i trądziku różowatego oraz atopowego zapalenia skóry. Ponadto pomaga schudnąć. Co ciekawe,  jest bezpieczna dla kobiet w ciąży.

Właściwości zdrowotne babki płesznik 

babka płesznik BIOBabka płesznik w nasionach ma szereg substancji posiadających rewelacyjne właściwości w zakresie poprawy zdrowia. Co ciekawe, babka płesznik bardzo dobrze reguluje pracę jelit, a to wszystko dzięki ogromnej ilości błonnika. Właściwości lecznicze babki płesznik są znane i cenione już od czasów starożytnych do dzisiaj. oprócz błonnika, w ziarenkach znajdziemy białko, polisacharydy, tłuszcze, fitosterole. Skład babki płesznik sprawia, że jest ona doskonałym remedium na dolegliwości układu pokarmowego. Po spożyciu babki płesznik  w jelitach tworzy się śluz, który ułatwia przesuwanie mas kałowych. Dzięki temu babka płesznik BIO pomaga rozwiązać problem uciążliwych zaparć. Babka płesznik, działa również dobroczynnie na biegunki. W jaki sposób?  Głównie to śluz zwiększa lepkość przesuwanej w jelitach treści, normalizuje jej przejście oraz częstotliwość wypróżnień.  Jeżeli chcemy się odchudzać, to jest to bardzo dobra i konkretna opcja.  Babka płesznik to zatem obowiązkowy dodatek do diety, jeśli planujemy odchudzanie.  Jest ona również zbawienna dla cukrzyków i osób, które zmagają się z cholesterolem. Błonnik zawarty w babce, poprawia wyniki stężenia glukozy oraz insuliny we krwi. z kolei jeżeli chodzi o cholesterol, to w organizmie – obniża poziom tego „złego”, a podnosi ten „dobry”.  Nasiona babki płesznik spożywa się w formie naparu. Zalewamy odpowiednią ilośc ziół gorącą wodą. Taki napar najlepiej pić dwa razy dziennie.  Można rano i wieczorem. Ważne jest natomiast, żeby nasiona były dobrej jakości, dlatego warto kupować produkty od sprawdzonych producentów.

 Warto wiedzieć, że neutralny smak nasion babki płesznik BIO powoduje, że można je dodawać do wielu posiłków spożywanych w ciągu dnia np. do sałatek, owsianki, jogurtu, czy nawet mięsa. Warto wspomnieć, że nasiona są w 100% bezpieczne dla kobiet w ciąży. Pomagają uporać się z zaparciami oraz z hemoroidami, które często w tym czasie dokuczają kobietom w ciąży.  Warto również wiedziec, że najlepiej spożywać nasiona babki płesznik na chłodno, ponieważ zbyt wysoka temperatura może osłabić działanie dobroczynnych właściwości.