Dobrej jakości tanie mięso dla psów

Dobrej jakości tanie mięso dla psów

31 sierpnia 2019 koty i inne 0

Mówi się powszechnie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Swojemu właścicielowi towarzyszy wiernie do końca swoich dni. Nic zatem dziwnego w tym, że właściciele psów zazwyczaj pragną zapewnić im jak najlepszą opiekę. Nie ulega wątpliwości, że prawidłowe żywienie pełni niebagatelną rolę w codziennej pielęgnacji czworonoga. Nieprawidłowa dieta prowadzi do wielu groźnych chorób, takich jak cukrzyca lub też nadciśnienie tętnicze. Zasada ta dotyczy również czworonogów.

Psy mogą być żywione niedrogim mięsem

niedrogie mięso dla psaNa całym świecie istnieje niezliczona ilość ras psów i ich odmian. Pod względem wyglądu poszczególne rasy psów bardzo różnią się między sobą. Każda rasa cechuje się również odmiennym usposobieniem. Jedno jednak pozostaje niezmienne – potrzeby żywieniowe czworonoga. Pies został uznany za zwierzę wszystkożerne. Mimo wszystko jednak warto podkreślić z całą mocą, że pies głównie odżywia się mięsem stanowiącym bogate źródło wysoko przyswajalnego białka oraz ważnych enzymów i aminokwasów. Tanie gotowe karmy dla psów często jednak zawierają zaledwie nikły procent mięsa. Dlaczego tak się dzieje? Producenci popularnych karm dla psów bardzo często idą na łatwiznę i dodają do produktów różnego rodzaju sztuczne wypełniacze, które w praktyce nie stanowią żadnej wartości dla organizmu czworonoga, a wręcz są dla niego szkodliwe. Surowe i zarazem w miarę niedrogie mięso dla psa w czystej postaci jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Coraz więcej właścicieli przekonuje się, że najlepsza dieta dla psa powinna się składać z naturalnych składników, które są bogate w ważne substancje odżywcze. Przede wszystkim dobra karma dla psa powinna cechować się wysoką zawartością mięsa. Świadomi właściciele czworonogów coraz częściej kupują surowe mięso i inne przydatne produkty spożywcze, z których potem sami we własnym zakresie przygotowują jedzenie dla swoich pupili. Wbrew pozorom takie rozwiązanie okazuje się być o wiele tańsze, niż kupowanie gotowych karm ze sklepu. Poza tym można mieć pewność, że podajemy zwierzęciu dobrej jakości posiłek.

Psy są uznawane za stworzenia wszystkożerne. Nie ulega jednak wątpliwości, że mięso w diecie każdego psa stanowi dominujący składnik. Powinni o tym pamiętać właściciele psów oraz producenci karm. Warto podkreślić, że zdrowa karma dla psów wcale nie musi być droga. Coraz więcej właścicieli czworonogów przerzuca się na surowe mięso dobrej jakości z dodatkami warzyw i nabiału. Jedzenie takiego rodzaju wychodzi często o wiele taniej niż większość polecanych karm ze sklepu.