Dobrej jakości cewnik Foleya

Dobrej jakości cewnik Foleya

15 marca 2019 Sport i zdrowie 0

 

W szpitalach oraz wielu placówkach ochrony zdrowia możemy spotkać cewniki Foleya. Są to produktu medyczne służące do odprowadzania moczu z pęcherza moczowego. Wyglądem przypominają długie rurki z dwoma rozwidleniami. Są wykonane z materiałów najlepszej jakości dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Możemy je nabyć zarówno w aptekach, sklepach medycznych jak i na stronach internetowych.

Zakładanie cewnika Foleya

cewnik foleyaDostępny w sprzedaży cewnik Foleya wykorzystywany jest podczas zabiegów operacyjnych. Jest również stosowany u pacjentów, którzy ze względu na stan chorobowy stale pozostają w łóżku. Dzięki niemu możliwe jest odprowadzanie moczu z pęcherza moczowego. Tego typu cewniki zawsze zakładają odpowiednio wykształcone osoby posiadające doświadczenie zawodowe. Procedura zakładania cewnika należy do procedur jałowych, co w praktyce oznacza, że podczas jej przeprowadzania należy zachować zasady aseptyki i antyseptyki, aby nie wprowadzić drobnoustrojów chorobotwórczych do pęcherza moczowego. Cewnik smaruje się specjalnym żelem znieczulającym po czym obrotowym ruchem wprowadza się go do cewki moczowej. Cewnik wprowadzamy do momentu aż w worku pojawi się mocz. Wtedy udrażniamy balonik cewnika za pomocą strzykawki i wody do wstrzyknięć. Na każdym rozgałęzieniu cewnika widnieje informacja ile wody należy użyć, aby w odpowiedni sposób udrożnić balkonik. Zazwyczaj jest to od dziesięciu do dwudziestu mililitrów. Jedynie cewniki silikonowe udrożnia się większa ilością wody do wstrzyknięć, a mianowicie czterdziestoma mililitrami. Tak założony cewnik możemy spokojnie pozostawić w pęcherzu moczowym pacjenta. Należy przy tym uczulić rodzinę czy też samego pacjenta o tym, że ważna jest codzienna higiena i pielęgnacja okolic cewnika oraz utrzymywanie worka z moczem poniżej poziomu pęcherza moczowego, gdyż cofanie się moczu może powodować zakażenia układu moczowego. Cewniki są całkowicie bezpieczne dla pacjentów i na co dzień używane w oddziałach szpitalnych oraz domach pacjentów obłożnie chorych.

Niezbędne do opróżniania pęcherza moczowego cewniki Foleya wykonane są z materiałów najlepszej jakości dzięki czemu nie powodują reakcji alergicznych. Są całkowicie bezpieczne dla pacjentów i idealnie spełniają swoją rolę. Kosztują zaledwie kilkanaście złotych i są powszechnie dostępne w wielu punktach sprzedaży. Są powszechnie używane w oddziałach szpitalnych oraz w domach pacjentów, którzy ze względu na swój stan zdrowia stale pozostają w łóżku. Zapobiegają powstawaniu odleżyn.