Dobre miejsca do kasacji aut

Dobre miejsca do kasacji aut

25 marca 2020 Motoryzacja i Transport 0

 

Dzisiaj ludzie kupują samochody ze względu na zapotrzebowanie w transport, mobilność, niezależność i wygodę. Jednak koszty używania obejmują automatyczną konserwację, płacenie za paliwo, obniżenie wartości, czas prowadzenia pojazdu, podatki, ubezpieczenie i zanieczyszczenie środowiska. W ostatnich badaniach samochody są istotnym czynnikiem przyczyniającym się do zanieczyszczenia powietrza. Przy 250 milionach pojazdów używanych w Stanach Zjednoczonych samochody spalają rocznie ponad 260 miliardów litrów gazu.

Kasacja auta jest nieunikniona

kasacja aut PoznańPrzy spalaniu paliwa i stale pracującym silniku średni okres eksploatacji samochodu wynosi tylko około 13 lat lub od 165 000 do 200 000 mil. Po zakończeniu okresu eksploatacji pojazdu, pojazdy te są wysyłane do zakładów recyklingu w celu ich zmiażdżenia i przetworzenia na przedmiot nadający się do recyklingu. Musimy znaleźć miejsce, gdzie wykonywana jest autokasacja Poznań tworzy do tego idealne warunki. W rzeczywistości 75% wszystkich samochodów nadaje się do recyklingu. W tym celu należy zdjąć opony z pojazdu i spuścić płyny. Zarówno płyny, jak i opony są wysyłane do odpowiednich zakładów recyklingu, ponieważ można je ponownie wykorzystać i zamienić w materiały użyteczne dla przyszłych samochodów. Po zmiażdżeniu wiele materiałów w samochodzie można ponownie wykorzystać lub poddać ponownemu wykorzystaniu. W celu zminimalizowania zużycia zasobów nieodnawialnych w produkcji, materiały takie jak metal, szkło, plastik, guma i ołów mogą być ponownie wykorzystane do budowy nowego pojazdu. Wszystkie rodzaje metali, takie jak aluminium i stal, można usuwać z dawnych samochodów, stapiać i przekształcać w nowe części, takie jak korpus ramy i chłodnice. Metale takie jak platyna, pallad i rod są ponownie wykorzystywane do opracowania katalizatora. Szkło można rozbijać i stapiać z poprzednich samochodów, aby stworzyć nowe szyby.  Tworzywa sztuczne można wtapiać w praktycznie dowolne elementy samochodu. Guma może być cięta i topiona w takie elementy, jak uszczelki, paski i opony.

Ołów można poddać recyklingowi w nowe akumulatory kwasowo-ołowiowe. Jednak nie wszystko od starych samochodów może być ponownie użyte, rzeczy takie jak tapicerka i siedzenia nie mogą być ponownie użyte i muszą zostać zniszczone podczas kruszenia samochodu. Opracowywane są nowe technologie, takie jak samochody gazowe – elektryczne. Tak więc po całym recyklingu i wprowadzeniu nowej technologii cykl produkcyjny samochodu rozpoczyna się od nowa z bardziej zrównoważonym rezultatem na przyszłość.