Dobieramy żyrandole idealnie pasujące do kościołów

Dobieramy żyrandole idealnie pasujące do kościołów

15 grudnia 2019 Urządzanie wnętrz 0

 

Kościoły, jako dzieła architektury sakralnej przez lata budowane były w różnych stylach. Z tego też względu tak ważne jest dobranie odpowiednich lamp i żyrandoli, które zapewnią optymalne oświetlenie wnętrza oraz będą idealnym dodatkiem aranżacyjnym. Każdy musi być dopasowany do stylu kościoła. Strzelisty gotyk ma wysokie sklepienia, więc żyrandole muszą mieć duży rozmiar i silne żarówki. Styl barokowy będzie wymagał skromniejszych modeli, gdyż wnętrza i tak są bardzo bogato zdobione.

Stawiamy na renomowanych producentów kościelnych żyrandoli

żyrandole do kościołaDo kościołów, które budujemy obecnie również musimy dobrać żyrandole, które wpasują się w wystrój i architekturę całej budowli. Każdy kościół budowany jest na podobnych fundamentach i planie architektonicznym. Zawsze mamy nawę główną z ołtarzem oraz dwie nawy boczne. Z tego też względu żyrandole do kościoła muszą różnić się od siebie wielkością i siłą oświetlenia. Największy żyrandol na okrągłej podstawie ;powinien wisieć nad ołtarzem. W dalszej części nawy głównej powinny być te same modele, ale o mniejszych rozmiarach. To samo dotyczy bocznych naw, do których powinniśmy zamontować żyrandole nieco mniejsze, ale dające odpowiednio ostre światło, które będzie umożliwiało wiernym czytanie. Najpopularniejsze żyrandole to te, które tworzone są na bazie masywnego koła wykonanego ze stali nierdzewnej, wokół którego rozmieszczone są lampy imitujące bardzo często świece. Coraz popularniejsze są obecnie żyrandole wykonane z kryształu, które są bardzo eleganckie i dają niesamowite efekty świetlne. Do każdego żyrandola możemy wkręcić energooszczędne żarówki, które bez wątpienia będą mogły być wykorzystywane przez wiele lat, co pozwoli na płacenie zdecydowanie mniejszych rachunków za energię elektryczną. Bardzo często decydujemy się na podłączenie do żyrandoli oświetlenia ledowego, które w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Producenci żyrandoli oferują wiele ciekawych modeli, które posiadają certyfikaty jakości i autentyczności, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że wszystkie abażury i elementy ozdobne zawsze wykonane są z prawdziwego kryształu, a nie jego szklanej imitacji.

Dobór odpowiednich żyrandoli do kościoła nie jest łatwym zadaniem. Zawsze musimy go bowiem dopasować do stylu budowli sakralnej oraz do istniejącego już zdobnictwa ścian. Te większe powinny być umieszczane w nawie głównej nad ołtarzem. W nawach bocznych powinny zostać zawieszone te same modele, ale o mniejszych rozmiarach. Warto postawić na żyrandole kryształowe, które dają bardzo ciekawe efekty świetlne. Są też producenci lamp, którzy zajmują się tylko i wyłącznie tworzeniem żyrandoli na potrzeby oświetlenia kościołów. Do wszystkich można podłączyć oświetlenie ledowe lub wkręcić energooszczędne żarówki.