Do rodzinnego grillowania używamy naczyń jednorazowych

Do rodzinnego grillowania używamy naczyń jednorazowych

31 sierpnia 2020 Usługi / Produkcja 0

Zamiłowanie do dobrego jedzenia z grilla ma w naszym kraju chyba większość. Ja też każdego roku czekam z niecierpliwością, aż zrobi się na tyle ciepło, żeby rozpocząć sezon na grilla. W tym roku pierwsze rodzinne spotkanie przy ruszcie zorganizowaliśmy już w kwietniu, bo pozwalała na to pogoda. W poprzednich latach do przyjęć w ogrodzie używaliśmy zwykłych naczyń, których na co dzień używaliśmy w domu. W tym roku zmieniliśmy koncepcję i skłoniliśmy się ku ekologicznej wygodzie.

Jednorazowych naczyń nie trzeba zmywać

jednorazowe naczynia ekologiczneW naszym domu grilla organizuje się bardzo często. To chyba dlatego, że lubię dobrze pojeść, a karczek z grilla smakuje wybornie. Szczególnie po dobrej marynacie, w której musi poleżeć przynajmniej jeden dzień. Ostatnio jeszcze zaczęliśmy grillować u szwagra na działce, na której pewnie za niedługo będzie budować dom. Nie ma tam wody ani prądu, więc to grillowanie jest trochę utrudnione pod względem technicznym. I chyba głównie z tego powodu w tym roku kupiliśmy jednorazowe naczynia ekologiczne i zaczęliśmy z nich korzystać do konsumowania przygotowanych na grillu potraw. Takie naczynia wykonane są z materiału podobnego do tektury. W każdym razie są one ekologiczne, ponieważ można je przetwarzać jak makulaturę. Pomimo, że to naczynia jednorazowe to je i pije się z nich bardzo wygodnie. Zrobiliśmy w hurtowni większe zapasy zarówno naczyń jak i sztućców. Te drugie są bardzo solidne i nie łamią się przy mocniejszym naciśnięciu jak sztućce plastikowe. Jednak największą zaletą takich jednorazowych naczyń jest to, że nie trzeba ich zmywać. Wystarczy je po prostu wyrzucić do śmieci. Takie sztućce wyrzucamy do kubła z napisem „papier”, bo są one wykonane właśnie z ekologicznego papieru. Komplet jednorazowych naczyń i sztućców dla jednej osoby można znaleźć już za kilka złotych. To nie jest dużo jak za taką wygodę. Naczynia doskonale sprawdzają się w trakcie grillowania u szwagra na działce. Każdy ma swój komplet naczyń ze sztućcami i musi go sobie pilnować przez całe przyjęcie.

Wspólne rodzinne grillowanie to nie tylko jedzenie, ale przede wszystkim miło spędzony wspólnie czas. Naprawdę nie trzeba dzisiaj po takim przyjęciu zmywać naczyń. Można kupić naczynia jednorazowe, które wykonane są z materiałów ekologicznych. Są bezpieczne dla środowiska a przy tym bardzo wygodnie się z takich naczyń korzysta. A na koniec przyjęcia można takie naczynia wyrzucić do odpowiedniego pojemnika na śmieci. Osobiście mogę polecić takie rozwiązanie na każde rodzinne spotkanie.