Do czyszczenia maszyn stosujemy piaskowanie lodem

Do czyszczenia maszyn stosujemy piaskowanie lodem

20 grudnia 2019 Usługi / Produkcja 0

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż maszyny używane w różnych gałęziach przemysłu są drogie. Z tego też względu bardzo dużą wagę przykładamy do ich czyszczenia i konserwacji. Jedną z najczęściej wybieranych metod mycia sprzętu jest proszkowanie suchym lodem, które jest bezpieczne dla czyszczonych urządzeń. Nadto, zabezpiecza sprzęt przed powstawaniem rdzy prowadzącej do szybszej korozji i konieczności zakupu nowego sprzętu, który może narazić budżet naszego przedsiębiorstwa. 

Stawiamy na profesjonalne usługi piaskowania lodem

sprawdzone mycie suchym lodemSamo piaskowanie lodem jest niczym innym, jak puszczeniem powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się drobinki i kryształki lodu. Docierają one nawet do najgłębiej osadzonych elementów każdej konstrukcji, których nie widać gołym okiem. Jeśli chodzi o takie usługi, jak sprawdzone mycie suchym lodem, wybierana są one coraz częściej, gdyż tradycyjne mycie wodą z detergentami nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Czyszczenie wodą trzeba powtarzać po kilka lub kilkanaście razy do roku. Nadto, stosowane detergenty nie zawsze są bezpieczne dla naszego środowiska. Piaskowanie lodem możemy stosować dwa lub trzy razy do roku, dzięki czemu zaoszczędzimy na kosztach utrzymania sprzętu w dobrym stanie technicznym i zmniejszymy koszty uzyskania przychodu z naszej działalności gospodarczej. Lód idealnie nadaje się też do konserwacji maszyn, gdyż chroni je przed rdzą powodującą korozję. Czyszczenie suchym lodem jest też bezpieczniejsze niż typowe piaskowanie, czy używanie do czyszczenia powierzchni papieru ściernego, gdyż nie powoduje żadnych zarysowań nawet na elementach, które wykonane są ze stali i podatne na zarysowania. Lód nie pozostawia po sobie żadnych zacieków i smug, które dodatkowo musielibyśmy jeszcze przecierać. Po procesie piaskowania ulatnia się on nie pozostawiają jakichkolwiek pozostałości. Piaskowanie lodem usuwa nawet głęboko osadzony lakier, smar, czy zanieczyszczenia powstające w produkcji. Idealnie nadaje się też do czyszczenia maszyn i urządzeń, które stosowane są także w przemyśle spożywczym. Jego efekty dostrzega coraz większa liczba przedsiębiorców i jest coraz częściej stosowane. Efekty usuwania zanieczyszczeń widzimy gołym okiem, gdyż zanieczyszczenia i zaschnięty lakier odpadają na naszych oczach. Nadto, cena tych usług jest racjonalna i opłacalna dla przedsiębiorców. 

Obecnie piaskowanie suchym lodem jest coraz częściej wybieraną metodą czyszczenia maszyn wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu, w tym przemysłu przetwórczego i spożywczego. Lód dociera nawet do najgłębiej osadzonych elementów wszystkich maszyn, które często nie są widoczne gołym okiem. Jest bardzo skuteczne, nie rysuje czyszczonych powierzchni i nie są do niego stosowane do detergenty, które nie są przyjazne dla środowiska. Nadto, piaskowanie nie pozostawia po sobie smug, które wymagałyby dodatkowego polerowania.