Do czego służy hipervolt?

Do czego służy hipervolt?

3 kwietnia 2019 Piękno i zdrowie 0

Dla każdego, kto nie ma czasu na czasochłonne zabiegi potreningowe zostało wynalezione urządzenie masujące o nazwie hypervolt, które pomaga w poprawie kondycji oraz regeneracji mięśni. Jednym z ważnych aspektów jakie powinno mieć to urządzenie jest jego waga. Lekki hypervolt pozwala szybko rozluźnić mięśnie zmęczone treningiem i odczuć ulgę w sytuacjach podbramkowych. A co najważniejsze, obsługa hypervolta jest tak prosta, że można go używać bez pomocy fizjoterapeuty.

Masaż hypervoltem jako uzupełnienie terapii manualnej

lekki hypervoltDla uprawiających sport regeneracja potreningowa, jaką są na przykład masaże jest równie ważna jak sam trening. Wszystkich, którzy nie mają czasu na godzinne zabiegi pod okiem fizjoterapeuty powstały urządzenia masujące, które można używać w domu. Jednym z nich jest lekki hypervolt pobudzający przepływ krwi w mięśniach co pozwala na lepsze dotlenienie tkanek oraz usunięcie produktów rozpadu powstających podczas intensywnej pracy mięśni. W efekcie korzystanie z masaży wykonywanych hypervoltem pomaga rozluźnić mięśnie, poprawić krążenie krwi w miejscu poddanemu działaniu masażera, osiągnąć maksymalną sprawność mięśni i okolicznych stawów oraz zredukować ból i zregenerować mięśnie po treningu. Samo urządzenie zaskakuje swoją ceną, ponieważ jego funkcjonalność dorównuje, a często nawet przewyższa droższe masażery. Sam hypervolt jest lekki, dzięki czemu można swobodnie nim operować i bez nieprzyjemnych dolegliwości utrzymywać w odpowiedniej pozycji. Ponadto poziom hałasu jaki wytwarza podczas pracy nie przeszkadza użytkownikowi. Hypervolt jest zasilany wydajną baterią, która wystarcza na kilka godzin pracy, a więc zaplanowana regeneracja nie będzie przerywana rozładowaniem się urządzenia.Wszechstronność zastosowania masażera jest zapewniona przez 3 tryby prędkości pracy urządzenia oraz kilka wymiennych głowic, które pod względem wielkości można dopasować do masowanej części ciała. Np. okrągła końcówka pozwala na masaż wszystkich części ciała, a końcówka o kształcie pocisku znajdzie zastosowanie przy rozmasowywaniu zgrubień na tkance.

Uniwersalne urządzenie masujące jakim jest lekki hypervolt może być wykorzystane zarówno na początku masażu jako wstępne rozgrzanie i rozluźnienie mięśni przed właściwym zabiegiem wykonywanym przez fizjoterapeutę. Jednocześnie wielu masażystów korzysta z hypervoltu na koniec regeneracji potreningowej jako odprężenie i wyciszenie zmęczonych tkanek. W szczególnych przypadkach, jeśli sportowcowi potrzebne jest rozluźnienie, wówczas cała terapia może być przeprowadzona odprężającym masażerem.