Dlaczego wybraliśmy dj-a na wesele?

Dlaczego wybraliśmy dj-a na wesele?

27 stycznia 2019 Hobby / Rozrywka 0

Początkowo przygotowania ślubne mnie przerażały. Pewnego wieczoru usiadłam na spokojnie przy kartce i napisałam sobie, co po kolei musimy z Krzysztofem pozałatwiać. Na początku rozpoczęliśmy poszukiwania sali weselnej, która pomieściłaby ponad sto osób. Gdy mogliśmy już odhaczyć lokal, zaczęłam orientować się w kwestii oprawy muzycznej.

Jakie są zalety wybranie dj-a na wesele?

dj z krakowaKrzysztof zaproponował mi niemalże od razu, abyśmy najpierw sprawdzili czy właśnie dj z krakowa nie będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Byłam na kilku weselach, gdzie grało różnych dj-ów i przyznam szczerze, że bawiłam się niezwykle dobrze. Ogromną zaletą wyboru dj-a jest to, że posiada on szeroki repertuar, który może nam zaprezentować czy zaproponować podczas ustalania szczegółów. Można delikatnie zasugerować w jakim klimacie chcielibyście muzykę, jaka wam nie odpowiada. W końcu to para młoda jest najważniejsza tego dnia. Bez obaw możemy również poprosić o nową wersję piosenki czy stworzenie remiksu piosenek, do którego chcemy na przykład zatańczyć. Ponadto nikt nie będzie musiał przejmować się tym, że interpretacja piosenki nie przypadnie nam do gustu. Mnie osobiście podobało się to, że niezależnie od tego, jak będzie brzmiała prośba gości weselnych to dj będzie w stanie ją spełnić. Oczywiście mowa tutaj o tak zwanych piosenkach na życzenie. Co w przypadku zespołu muzycznego zazwyczaj nie udaje się. Moi znajomi z kolei oznajmili mi wprost, dlaczego zdecydowali się na dja na swoje wesele. Chodziło o koszty. Prawda brzmi tak, że cena w przypadku dj-a jest zdecydowanie niższa niż w przypadku kilkuosobowego zespołu muzycznego. Poza tym zespoły muzyczne sztywno trzymają się repertuaru, który został wcześniej ustalony i naprawdę rzadko zgadza się na piosenki spoza niego. Z moich obserwacji wynika też, że przerwy w przypadku dj-ów trwają zdecydowanie krócej. Co więcej, w ich trakcie mogą zostać puszczone piosenki. Ponadto osobiście jestem zwolennikiem odchodzenia od wieloletnich tradycji, co oczywiście nie każdemu musi się podobać. W końcu nie bez powodu mówi się, że muzyka i jedzenie podczas imprezy musi być rewelacyjna pod każdym względem, aby wesele było udane.

Przy wyborze dj-a należy zwrócić uwagę na cenę, która może się znacznie różnić między miastami oraz myślę, że powinniśmy zwrócić uwagę na opinie klientów, którzy skorzystali z usług konkretnego dj-a. Coraz częściej na stronach internetowych można zobaczyć portfolio, na przykład nagrania z różnorodnych imprez. W przypadku wątpliwości radziłabym porozmawiać o nich podczas spotkania, ponieważ to także wam pokaże jak dj radzi sobie z takimi problemami.