Dlaczego warto mieć rolety?

Dlaczego warto mieć rolety?

17 kwietnia 2019 Budowa 0

 

Rolety są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą skutecznie chronić się przed słońcem w upalne lato, a zimą chcą zatrzymywać jak najwięcej ciepła w twoim domu. Rolety są również idealnym rozwiązaniem dla starych zasłon i żaluzji, które kiedyś budowaliśmy w oknach. W dzisiejszych czasach praktycznej nowoczesne rolety są jednym z najważniejszych elementów, o których musimy pamiętać przy dekorowaniu domu. W tym krótkim artykule opowiemy sobie jakie rolety wybrać i które będą się najlepiej sprawdzać o nasze mieszkania.

Które rolety najlepiej się sprawdzają?

roletki z KielcObecnie roletki z Kielc są jednym z najpopularniejszych sposobów na dekorowanie okna. Praktycznie każdy model rolety jest bardzo łatwy w montażu, a szeroki wybór pozwala nam na dopasowanie rolet do nawet najbardziej wymagających okien, które mają nieregularne kształty. Nowoczesne rolety są rozwiązaniem na wiele lat i dlatego warto wybrać model, który będzie przede wszystkim praktyczny i estetyczny w naszym mieszkaniu. Oczywiście podstawowym parametrem, pod względem którego wybieramy rolety jest przepuszczalność światła. Rolety pozwalają nam na regulowanie do przewodu światła do naszego wnętrza i powinniśmy dobrać takie produkty, które będą dopasowane do nasłonecznienia naszego mieszkania. Inne rolety będziemy musieli wybrać od strony północnej, a inne od południowej, a także inne zamontujemy od strony wschodniej oraz inny od strony zachodniej. Również bardzo istotne przy wyborze rolet jest to, w jakim miejscu mieszkamy. Jeżeli nasze mieszkanie znajduje się na parterze w bloku to mamy również problem, z tym że przechodnie mogą nam zaglądać przez okno do domu i dlatego warto wtedy wybrać na rolety mocno zaciemniające. Takie rolety będą również idealne do sypialni i dla wszystkich osób, które nie lubią porannego słońca, ponieważ uwielbiają dłużej spędzić czas w łóżku. Najwyższy poziom zaciemnienia zapewniają nam rolety, które posiadają podgumowana tkaninę. Natomiast w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na rolety, które wykonane zostały z tkanin transparentnych, to uzyskamy wtedy efekt delikatnego rozproszonego światła. Jeżeli chodzi o montaż rolet to możemy je najczęściej zamontować w nadprożu nad wnęka okienną.

Roleta, którą wybieramy do naszego mieszkania, powinna nas chronić przed światłem oraz zdobić wnętrze. Do kuchni oraz pokoju dziennego powinniśmy wybrać rolety w kolorze jasnym, aby przepuszczały bardzo dużo światła naturalnego. Oczywiście możemy również wybrać odpowiedni system podnoszenia i opuszczania rolet i najpopularniejszy jest system ręczny. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest elektroniczny system podnoszenia rolet za pomocą pilota.