Dlaczego odpowiedni wybór pamp przemysłowych jest tak ważny?

Dlaczego odpowiedni wybór pamp przemysłowych jest tak ważny?

13 kwietnia 2019 Budowa 0

Budowa każdego obiektu łączy się z instalacją oświetlenia. Dużym wyzwaniem jest dopasowanie odpowiednich lamp i ich rozmieszczenia w większych budynkach. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki sprzęt jest dostępny na rynku i czy sprosta naszym wymaganiom. Każde takie oświetlenie musi spełniać normy jakościowe, szczególnie wtedy kiedy jest używane w zakładach produkcyjnych, czy halach magazynowych. Przy tak dużych przestrzeniach jest ono bardzo ważne i wpływa na wydajność naszych pracowników.

Jakie są rodzaje lamp przemysłowych?

lampy przemysłowePraca w warsztatach, bądź halach produkcyjnych często łączy się z dużą ilością ruchu. By wykonywać tego typu obowiązki z pewnością potrzebne jest dobre oświetlenie, które nie tylko poprawi jakość naszej pracy, ale również zwiększy nasze bezpieczeństwo. Dlatego każdy pracodawca powinien zapoznać się z najlepszymi materiałami dostępnymi na rynku. Można wyróżnić kilka grup lamp przemysłowych. Ważny jest ich sposób użytkowania oraz tworzywo, z którego są wykonane. W związku z tym powinniśmy zwracać uwagę na wybór odpowiedniego stopnia IP, czyli International Protection Rating, w którym pierwsza cyfra określa stopnień ochrony lampy przed kurzem lub innymi zanieczyszczeniami, a druga przed wodą. Dlatego przy pomieszczeniach, które mają dużą wilgotność i znajduje się w nich dużo pyłków, powinniśmy zdecydować się na montaż opraw hermetycznych, których stopień powinien wynosić najmniej IP65. Są one wykonywane zazwyczaj ze sztucznego tworzywa, a łączy się je z poliwęglanem, z którego tworzy się klosz. Jeśli nasza praca wymaga od nas zainstalowania lamp, które nie potrzebują długiego czasu na rozgrzanie się, dobrym rozwiązaniem będzie instalacja naświetlaczy. Największym ich plusem jest to, że można je wykorzystywać wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Przy czym są również energooszczędne. Jeśli musimy oświetlić duże wysokie pomieszczenie, dobrym wyborem będą lampy przemysłowe High Bay, które noszą również nazwę kubełki przemysłowe. Można zawieszać je na dowolnej długości linach bądź łańcuchach. Kolejnym typem opraw, które możemy spotkać na rynku, są oprawy sterylne. Idealnie nadadzą się do szpitali, laboratoriów, czy gabinetów lekarskich.

Szeroki wybór lamp przemysłowych daje nam możliwość przygotowania pomieszczenia, tak by ułatwiało ono wykonywanie obowiązków naszym pracownikom. Dobór odpowiedniego oświetlenia ma duży wpływ na ich koncentrację, a także wydajność. Dlatego przy budowie wielkogabarytowych budynków warto zapoznać się z typami lamp przemysłowych, które oferuje nam rynek. Nie sprawi nam to większego kłopotu, a z pewnością poprawi nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność naszego obiektu.