Detektywi i branża finansowa

Detektywi i branża finansowa

25 sierpnia 2019 Usługi / Produkcja 0

Współczesny świat stawia na informację, a bywa że owa informacja jest dla nas niezwykle istotna i jesteśmy w stanie zapłacić wiele, żeby ją uzyskać. Tutaj właśnie znajduje się nisza, z której korzystają osoby trudniące się zawodem detektywa. W Polsce, zwyczajowo detektywi pracują w ramach własnej działalności gospodarczej, choć i ten fakt powoli ulega zmianie. Detektywi są zatrudniania w ramach umów cywilno prawnych w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w charakterze stałym w wielkich korporacjach.

Detektyw w świecie finansów

detektyw z KrakowaBardzo dużo pracy dla dobrego detektywa jest w świecie szeroko pojętych finansów. Dla przykładu, w branży zarządzania wierzytelnościami detektywi są wynajmowani do ustalenia prawnych dziedziców majątków dłużnika i ustalenia ich ewentualnego pobytu. Jest to sprawa istotna z wielu względów. Po pierwsze, polskie prawo spadkowe przewiduje, że w przypadku, kiedy nie żyją wszyscy prawni spadkobiercy dłużnika, albo jeżeli wszyscy prawni spadkobiercy dłużnika wyrzekną się spadku to do spłacenia długu wobec wierzyciela zobowiązana jest jednostka terytorialna budżetowo odpowiedzialna za ostatnie znane miejsce zamieszkania dłużnika, bądź jeżeli dłużnik zmarł poza granicami Polski i poza granicami Polski znajdowało się jego ostatnie miejsce zamieszkania to odpowiedzialny za spłacenie długo jest budżet centralny. W związku z powyższym, detektywi w tego rodzajach spraw mogą liczyć na zatrudnienie przez jednostki z sektora finansów publicznych. Po drugie, to instytucje finansowe zlecają poszukiwanie osób będących prawnymi dziedzicami majątku wierzyciela. Pewien detektyw z Krakowa w takim przypadku najczęściej w sposób genealogiczny bada, kto jest aktualnym dziedzicem majątku, a potem wykorzystując legalne możliwości, ustala aktualne miejsce przebywania takiej osoby. Dobry detektyw w tego typu sprawach bardzo często nie ujawnia się względem tego typu osób i nie dochodzi do interakcji względem detektyw – poszukiwana osoba. Praca tego typu jest niezwykle ciekawa, ale i wymagająca pod względem elementów wytrwałości w poszukiwaniach, które dobry detektyw musi posiadać.

Branża finansowa jest tylko jednym z teatrów działań współczesnych detektywów. Oczywiście jest to tylko mały kawałek, tego czym na co dzień zajmują się detektywi, ale w sposób dobry opisuje potrzeby dzisiejszego rynku i współudział jednoosobowych działalności gospodarczych i dużych firm z sektora prywatnego. Na powyższym przykładzie widać, że detektywi są pożyteczni również będąc zatrudnianymi przez instytucje samorządu terytorialnego bądź jednostki budżetu centralnego.