Dekoracyjna skrzynka na kwiaty

Dekoracyjna skrzynka na kwiaty

13 grudnia 2020 Usługi / Produkcja 0

Kiedy mieszkałem w akademiku długo wyobrażałem sobie swoje własne mieszkanie, w którym chciałem mieć to, na co nie miałem miejsca w swoim pokoju w domu studenckim. Wychowałem się na wsi, dlatego byłem przyzwyczajony do bliskości natury, a studia i planowane później życie w dużym mieście sprawiało, że jedynym sposobem na bliższy kontakt z nią był duży balkon lub własny domek pod miastem, który mógł okazać się jednak inwestycją przekraczającą moje możliwości finansowe, przynajmniej przez kilka najbliższych lat.

Tworzenie skrzynek dekoracyjnych

skrzynki dekoracyjnePo studiach kupując swoje pierwsze mieszkanie wiedziałem, że jednym z głównych kryteriów będzie jak największy balkon, który mógłbym urządzić niczym mały ogród. Udało mi się kupić takie mieszkanie, dlatego po zakończeniu remontu wnętrza od razu przystąpiłem do jego dekorowania i zasadzenia jak największej ilości kwiatów i innych roślin. Zarówno w samym mieszkaniu, jak i na balkonie porozstawiałem skrzynki dekoracyjne w różnych kolorach, jednak z przewagą tych pomalowanych na biało, które kontrastowały z kolorem ścian w mieszkaniu. Białe skrzynki kojarzyły mi się z domem rodzinnym, a kiedy udekorowałem je kolorowymi kwiatami naprawdę poczułem swojską atmosferę. Na balkonie postawiłem jednak na wiklinowe, brązowe skrzynki ponieważ uznałem, że będą bardziej odporne z zmienne warunki atmosferyczne. Tak urządzone mieszkanie służyło mi przez ładnych kilka lat, jednak kiedy ożeniłem się i powiększyła mi się rodzina uznałem, że czas na zakup domku pod miastem. Ostatecznie stanęło na domku w zabudowie szeregowej, ale i tak do dyspozycji był całkiem spory ogródek, który już razem z żoną wspólnie udekorowaliśmy kwiatami. Również tutaj nie zabrakło dekoracyjnych skrzynek na kwiaty. Tym razem podobne, choć mniejsze skrzynki pojawiły się też w naszym domu i służyły jako miejsce na gazety i różne drobiazgi, dzięki czemu nie musieliśmy szukać ich po całym domu za każdym razem, kiedy chcieliśmy ich użyć. Znajomi śmiali się, że mamy manię posiadania skrzyneczek, ale my uznajemy, że są one po prostu praktyczne.

Dekorując dom powinniśmy zaufać swojej intuicji i nie kierować się zdaniem innych, ponieważ to my będziemy w naszych wnętrzach spędzać tak naprawdę większość swojego czasu. Jeśli jesteśmy zwolennikami sztuki nowoczesnej, powinniśmy otoczyć się nią w domu, a jeśli preferujemy podziwiać kwiaty w nieszablonowych skrzynkach dekoracyjnych powinniśmy po prostu znaleźć na nie miejsce. To, jak wykończymy i udekorujemy nasz dom zależy przecież tylko od nas.