Dania z użyciem konfitury z borówki

Dania z użyciem konfitury z borówki

7 maja 2021 Usługi / Produkcja 0

Niezwykle intensywne w smaku, posiadające wiele właściwości zdrowotnych konfitury z borówki amerykańskiej, to jeden z najpopularniejszych dodatków do deserów, nie tylko w okresie letnim. Wybór naturalnej konfitury gwarantuje produkt bez konserwantów, zagęstników, sztucznych aromatów i szkodliwej chemii. Zawartość witamin, antyoksydantów i składników mineralnych w borówce jest ogromna, warto więc skusić się na taki słodki, zdrowy dodatek.

Potrawy z konfiturą z borówki

konfitura z borówki amerykańskiejWłaściwości zdrowotne borówek, to między innymi regulacja trawienia, pomoc w chorobach dróg moczowych, nerek oraz jelit, zapobieganie nowotworom układu pokarmowego i macicy, a także poprawa stanu skóry, wzroku i pamięci. Nie bez powodu są one nazywane „superowocami”. W tak niewielkim rozmiarze kryje się mnóstwo zdrowia, warto więc co jakiś czas dodać je do potraw. Najsmaczniejszą formą w jakiej występują jest konfitura z borówki amerykańskiej, wykonana z dojrzałych owoców bez dodatku chemii. Naturalny, jednocześnie słodki i kwaśny smak konfitury sprawia, że pasuje idealnie do wszelkiego rodzaju deserów. Wypieki, drożdżówki i słodkie bułki z nadzieniem z konfitury są idealną przekąską do pracy lub szkoły. Dodanie konfitury do naleśników nada im wyjątkowo letniego smaku, który idealnie połączy się z truskawkami lub miętą. Natomiast jogurty przekładane konfiturą z borówek lub owsianki z jej dodatkiem są świetnym pomysłem na zdrowe śniadania, które jednocześnie wspomogą pracę jelit i przyspieszą trawienie. Konfitura smakuje doskonale w połączeniu z innymi letnimi owocami, miętą oraz słodkimi polewami, które przełamią jej kwaśny smak. Naturalne przetwory z borówek wykonywane są tylko z najwyższej jakości owoców, które trafiają do słoiczka latem, kiedy są w pełnym rozkwicie. Ich skład to sama natura – dojrzałe borówki, odrobina cukru oraz witamina C. Można również kupić konfitury z dodatkiem płatków róży lub wanilii, które dodadzą całości dodatkowej słodyczy. Taka różnorodność dostępnych rodzajów sprawia, że naleśniki czy drożdżówki będą smakować inaczej, ale zawsze będą równie zdrowe.

Dania, do których można dodać konfiturę z borówki amerykańskiej, to głównie desery, podwieczorki, przekąski i zdrowe śniadania. Dodanie takiej zdrowej dawki słodyczy nie tylko umili dzień, ale jednocześnie da organizmowi wiele potrzebnych witamin, minerałów oraz antyoksydantów. Potrawy z dodatkiem konfitury są jednocześnie słodkie i kwaśne, dodają energii, poprawiają samopoczucie, stan skóry i procesy trawienne na cały dzień.